Смачний і соковитий стейк готують тільки в ресторанах? А ось і ні! Будь-яка людина, якій відомо про кілька секретів, впорається зі звичайним шматком яловичини і зможе приготувати відмінний стейк навіть на своїй кухні. Отже, гарний настрій, пару секретів і трохи душі, і ось у вас на вечерю - ніжний, соковитий і апетитний стейк, який порадує ваших близьких, передають Патріоти України.
Яке м'ясо обрати?
Секрет будь-якої страви — гарний настрій, а секрет "правильного" стейка — "правильне" м'ясо. Якщо м'ясо відмінної якості, то і стейк буде на "5+".
М'ясо купуємо на ринку у фермерів або в м'ясній крамниці, нюхаємо і обов'язково мацаємо його. Вибрати якісне м'ясо інакше не можна.
Під час вибору враховуємо:
Для хорошого стейка заморожене м'ясо не купуємо. Там багато зайвої вологи, а волокна вже зруйновані через заморозку. Це дуже впливає на результат: м'ясо буде жорстким.
Попередня підготовка м'яса для стейка
Як смажити
Найкраще для смаження підійде звичайнісінька "улюблена" сковорода. якщо хочете красиві смуги на м'ясі, то візьміть з ребристим покриттям. Стейкам не повинно бути тісно на сковороді, тому беріть шматки м'яса відповідного розміру.
Додайте трохи вершкового масла. Необхідно розжарити сковороду до тих пір, поки масло не почне шкварчати, і лише після цього обсмажити його з усіх боків по хвилині. Потім, аж до готовності, обсмажуємо на середньому вогні по кілька хвилин, залежно від товщини шматка і бажаного ступеня прожарювання. Сіль до м'яса додаємо виключно після зняття з полум'я, інакше — прощай соковитість, і стейк вийде вареним, а не смаженим.
Розрізати відразу готове м'ясо не потрібно. Тепер обсмаженому стейку треба просто трохи полежати, щоб усі без винятку соки збереглися всередині і рівномірно розподілилися по шматочку. Дане правило істотно поліпшить смак приготованого м'яса і посилить запах страви. Додамо розмарин або чебрець, які посилять неповторний аромат готового стейку. Подавайте стейк з гарніром або з зеленим салатом.
Є такі види картоплі, які експерти в жодному разі не рекомендують садити, бо врожаю можна де дочекатися, передають Патріоти України з посиланням на РБК. Не рекомендовано висівати картоплю, яка дала мало урожаю минулого сезону. Перед висаджуванням бульб...
Лавровий лист – одна з найпопулярніших спецій, яку додають у супи, тушковані страви та соуси. Його аромат глибокий і насичений, але неправильне використання може зіпсувати смак страви, зробивши її гіркою. Варто розібратись, коли саме слід додавати лавр...