Давати прізвиська на основі якоїсь характерної риси - звичка, яку в людях викорінити, здається, неможливо. Придивіться до дітей, які придумують одне одному такі імена в межах своїх компаній. А історично саме таким чином з’явилось чимало прізвищ, передають Патріоти України.
В українській мові розмаїття подібних родових імен просто вражає. І окрему групу серед прізвищ на основі рис характеру складають ті, які дали людям за звичку гучно висловлювати невдоволення, часто обурюватись і сваритись. Принаймні, так їх згрупував відомий мовознавець Юліан Редько, який все життя досліджував українські антропоніми і виклав результати у книжці "Сучасні українські прізвища".
На позначення такої риси, як сварливість, українська мова пропонує чимало різних слів. Так можна верещати, а можна шуміти, можна грубити, а можна горлопанити. Власне, такі слова і лягли в основу відповідних прізвищ.
Редько наводить у своїй роботі такий список:
Існують також інші варіанти, які явно вказують на аналогічну схильність родоначальника:
При приготуванні котлет дуже важливо не лише вибрати хороші продукти та замісити якісний фарш, передають Патріоти України. Ключове значення набуває сам процес смаження, адже часом котлети, які вийшли ідеальними, ні в яку не хочуть відставати від поверх...
Православна церква України 20 січня за новим стилем вшановує пам'ять вірменського священика і пророка Євфимія Великого. За старим стилем 20 січня відзначають Собор Іоанна Хрестителя або по-народному - Іванів день. . Цей день здавна вважається небезпе...