Соплі, кашель, температура, закладений ніс, хворе горло - це симптоми ГРВІ та грипу, які мучать багатьох у зимовий період. Однак якщо дотримуватися певних правил у харчуванні, то можна прискорити процес відновлення. Яких саме - розповіли лікарі, інформує Ukr.Media, передають Патріоти України.
Як харчуватися за застуди та ГРВІ, щоб прискорити одужання
Усі знають про користь вітаміну С при ГРВІ та грипі. Можна щодня посилено поїдати лимони та ківі, але вони не принесуть жодної користі, якщо ви під час хвороби залишаєте в раціоні цукор і швидкі вуглеводи. Це швидкі джерела енергії, які одразу починають вступати в процеси окислення, але в окисно-відновних реакціях потрібен помічник — вітамін С. І замість того, щоб допомагати нашим лейкоцитам боротися з бактеріями та вірусами, вітамін С буде задіяний зовсім в інших процесах. Є дослідження, результати яких підтверджують зниження активності нейтрофілів за підвищеного вживання цукру. А нейтрофіли — це маленькі білі кров'яні тільця, які поглинають чужорідні мікроорганізми.
Цукром дуже любить харчуватися і наша патогенна мікрофлора в кишечнику, що сприяє ще більшому її розростанню. А як відомо, 80% нашого імунітету знаходиться саме в кишечнику.
Тому прибираємо під час хвороби:
Вводимо продукти, в яких міститься велика кількість вітаміну С. Лідерами за вмістом вітаміну С є не цитрусові, а шипшина, болгарський перець, обліпиха, чорна смородина, зелень петрушки, кропу, квашена капуста та ківі.
Дуже часто під час хвороби, особливо в гострий період, пропадає апетит. Якщо їсти не хочеться — не змушуйте себе через силу, відсутністю апетиту організм сам сигналізує про свої потреби. Краще випити води, морсу, компоту, неміцного чаю або мінеральної води без газу.
Чудово впоратися із застудою допоможуть продукти, в яких містяться вітаміни А і Д:
А ось червоне м'ясо під час хвороби ліпше обмежити, щоб не перевантажувати організм, перевагу віддавати легкому тваринному білку: птиці та рибі.
Ідеальним варіантом під час хвороби є бульйон. Він поживний, смачний і легке джерело енергії. Термічна обробка підвищує біодоступність поживних речовин, таких як білок, залізо, бета-каротин, лікопін і антиоксиданти. Крім того, якщо ви прислухаєтеся до свого тіла, то виявите, що після гарячих супів не відчуваєте тяжкості, болю, здуття та інших проявів дискомфорту в животі. Це відбувається тому, що супи не вимагають від ШКТ високої секреторної та моторної активності: грубо кажучи, вони перетравлюються простіше, ніж тверда їжа.
Період хвороби за тривалістю в кожної людини свій, але в середньому до початку відновлення організму проходить 7-10 днів. Тому переходити з дієти на загальний стіл краще поступово, протягом щонайменше тижня після одужання. Зазвичай після зникнення симптомів гострої вірусної інфекції організму потрібно ще 5-10 днів для повного одужання.
Не всі дрова однаково придатні для використання в різних типах опалювального обладнання, передають Патріоти України. Кожна порода дерева відрізняється характерною щільністю структури, тому не всі дрова однаково придатні для опалення. Які дрова найкраще...
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...