Є нюанси: Експерти розповіли, коли, як і з чим найкраще пити вітамін D

Експерти стверджують: нестача вітаміну D може призвести до деформації кісток у дітей і болю в кістках у дорослих. Водночас мало хто знає, що вживати його краще в певний час доби. Коли саме — читайте в матеріалі ТСН.ua, передають Патріоти України.

Згідно з “The National Health Service” через нестачу вітаміну D може розвиватися деформація кісток у дітей (наприклад, рахіт), а у дорослих відбувається їх розм’якшення, відоме як остеомаляція. Тому отримувати добову норму вітаміну дуже важливо. Але в зимовий період, через низьку сонячну активність, з цим виникають проблеми. Тому більшість з нас вживають вітамін Д у вигляді таблеток, не замислюючись, що тут існують певні правила.

Коли найкраще приймати вітамін D?

Оскільки вітамін D належить до переліку жиророзчинних, він найкраще засвоюється в поєднанні з їжею з високим вмістом жиру. Наприклад: яйця, молоко, насіння, горіхи, авокадо. Саме з цієї причини Healthline.com рекомендує приймати добавку під час обіду.

Якщо ж ви звикли пити вітамін D та інші добавки зранку, робити це варто лише під час ситного сніданку. І ні в якому разі не запивати водою. Адже вітамін Д у воді не розчиняється.

Коли не слід приймати вітамін D?

Останні дослідження показали зв’язок між прийманням вітаміну D та розладами сну. Тому не варто вживати добавки після вечері та перед тим, як ви збираєтесь лягати спати.

За словами експертів: приймання вітаміну D в правильний час робить добавку більш ефективною.

Джерело: ТСН.ua

Народні прикмети на 3 квітня. Чому на Микиту-вододіла треба бути обережними з водою, і як саме вчиняли пращури

четвер, 3 квітень 2025, 7:05

Православна церква України 3 квітня за новим стилем вшановує пам'ять преподобного Микити, сповідника Мідікійського (відомий також в народі як Микита-вододіл. - ред.), мучениці Феодосії та ікони Богоматері "Нев'янучий цвіт". За старим стилем у цей день ...

Все просто! Як очистити мікрохвильовку за дві хвилин без хімії - лайфхак

четвер, 3 квітень 2025, 6:44

Мікрохвильові печі є розсадником бактерій, тому їх слід регулярно чистити. Користувачі і ентузіасти з клінінгу у мережі радять неймовірний спосіб очищення, який передбачає використання фруктів, передають Патріоти України. Йдеться про звичайні лимони. В...