Останні помідори сезону далекі від ідеалу. Вони часто деформовані, мляві, несмачні, передають Патріоти України.
У сирому вигляді їх не хочеться їсти, й для маринування вони не годяться. Але не поспішайте їх викидати.
Некондиція у руках досвідченої господині легко перетворюється на кулінарний шедевр.
Приготуйте соус
Зі зрілих, але негарних помідорів найкраще приготувати соус. Для цієї мети підійдуть і перезрілі плоди.
Помідори потрібно помити, нарізати на маленькі шматочки і проварити до розм’якшення. Після цього масу треба протерти через сито. Отриману масу знову довести до кипіння.
Тут можна йти двома шляхами.
Найпростіший – розлити киплячу масу в стерильні банки і закатати. Така заготовка матиме смак, максимально близький до свіжих помідорів. Її можна додавати до супів, других страв.
Другий варіант – заправити соус перцем, сіллю, часником до смаку. Можна додати жменю дрібно нарізаного болгарського перцю. Це надасть соусу характерного аромату.
Проварити 10 хвилин і закатати.
Стерилізувати не потрібно, достатньо попередньо обробити парою банки та прокип’ятити кришки.
Заморожування
Помідори необхідно пропустити через м’ясорубку (можна використовувати блендер), розфасувати пакетиками або контейнерами і заморозити.
Взимку така заготівля дозволить надати стравам смаку свіжих томатів, начебто вони щойно зірвані з рослини.
Якщо, крім помідорів, є і непривабливі на вигляд перці, їх також можна подрібнити разом з помідорами.
Деякі господині роблять повноцінну заправку, додаючи в отриману масу прянощів, наприклад, кріп, базилік, кінзу. Але в цьому випадку є ризик, що запах проникне в камеру морозильника.
Необхідно додатково запакувати заготовку в щільний пакет. З цієї причини не рекомендується додавати часник.
Закуска до м’яса
З деформованих і перезрілих помідорів можна приготувати смачну закуску. Цей рецепт підходить для пізніх плодів, смак яких не такий насичений.
Потрібно зробити заправку. Для заправки треба змішати 100 мл рафінованої олії, 1 ст. л. яблучного оцту, 2 ч. л. французької гірчиці. Все перемішати, всипати 1 ч. л. солі та 2 ч. л. цукру. Додайте спеції – перець, сушений базилік, паприку або суміш трав. Якщо ви любите часник, пропустіть пару зубчиків через прес і додайте до заправки.
Помідори потрібно нарізати на середнього розміру шматки, укласти в банку шарами, змочуючи кожен шар заправкою та пересипаючи зеленню свіжого кропу та петрушки. Можна використовувати заморожену зелень.
Банку з помідорами поставте в холодильник на дві доби, щоб вони добре настоялись.
Вапняний наліт – це білі крейдяні мінеральні накопичення у вашому чайнику, які виникають тоді, коли воду нагрівають або залишають стояти, передають Патріоти України. З часом вапняний наліт у вашому чайнику може зменшити потік води, вплинути на ефективн...
Православна церква України 18 січня за новим стилем вшановує єпископа Афанасія Великого. За старим стилем 18 січня відзначають Водохресний святвечір - переддень Водохрещі. . У цей день колись чекали найлютіші морози року, які називають водохресними. ...