Геотермальні джерела (підземні води температурою вище 20 градусів за Цельсієм) – не рідкість в Україні. Однак місця відпочинку та оздоровлення, організовані навколо них, не такі популярні, як вітчизняні морські або гірськолижні курорти. З язиків не сходить лише кілька назв – Косино та Берегове. Обидва розташовані на Закарпатті, зазначають Патріоти України.
Перший вклав сили та засоби у свій розвиток та популяризацію. На цей момент це великий оздоровчо-рекреаційний комплекс, де до басейнів з термальною водою додаються готель, аквапарк, сауни та багато іншого. Тому про нього знають та цілеспрямовано туди їздять.
Берегове ж відоме як місто-курорт ще від радянських часів. Сьогодні він приваблює туристів не тільки своїми термальними центрами, яких два: оздоровчий термальний комплекс "Жайворонок" та басейни спортивної бази "Закарпаття", а й можливістю погуляти містом та околицями з екскурсіями, смачно поїсти в місцевих ресторанчиках, продегустувати продукцію розташованих виноробень.
Однак вони не єдині термальні закарпатські курорти. Цей район багатий на геотермальні джерела і може запропонувати ще багато місць відпочинку з можливістю поринути в теплу мінеральну воду.
Так, наприклад, з "Косином" сусідить лікувально-оздоровчий комплекс "Eco-Termal", термальні води якого подібні до якості знаменитих джерел Угорщини (так заявлено на сайті комплексу).
А поряд із Ужгородом розташований готельний комплекс "Золота гора". Тут на гостей чекають 5 басейнів із термальною водою. Вони доступні не тільки для тих, хто живе в готелі, але і для відвідувачів ззовні, які купили абонементи.
Неподалік кордону з Румунією, біля села Велятино, від кінця минулого століття функціонує туристичний комплекс "Теплі води". Його давно оцінили місцеві жителі за лікувальні властивості води, яка видобувається глибоко (близько 1000 м) з-під землі. За останні роки село-курорт стало популярним. Зараз ТК "Теплі води" розширив перелік послуг і приймає велику кількість туристів з усієї країни (особливо у вихідні та святкові дні), які бажають оздоровитись у цілющих водах термальних джерел та розважитися.
Окремо можна відзначити закарпатські санаторії, що пропонують комплексне лікування, яке включає і водні процедури в термальних басейнах. Це санаторії "Боржава", "Теплиця" та "Термал Стар". А також санаторний комплекс "Деренівська купіль" — комфортабельний курорт із гарною історією, що включає термальний басейн, спа-зону, готелі, ресторани з авторською кухнею і т.д.
Конкурентом Закарпаття колись у майбутньому стане Херсонська область, також багата на термальні джерела. Зараз інфраструктура херсонських термальних зон відпочинку сильно відстає в розвитку, хоча приїхати "погрітися" туристам все ж таки є куди.
У середині ХХ століття на Арабатській Стрілці в процесі пошуку нафти виявили високомінералізоване підземне озеро. Його води живлять усі термальні джерела цієї місцевості.
Деякі відходи можуть не лише засмітити каналізацію, а й зіпсувати насоси та фільтраційне обладнання. І мова не лише про унітаз, а й про раковину на кухні, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Фарба. Фарба містить шкідливі хімічні речовини, я...
Жінки у бажанні стати привабливими для чоловіків сідають на дієти, роблять купу косметичних процедур і намагаються досягти параметрів моделей. Однак насправді, чоловіків приваблюють зовсім інші жінки, передають Патріоти України з посиланням на дослідже...