Часто буває, що бульйон ще на етапі варіння став каламутним. Навіть у цьому випадку все можна виправити. Головне - вчасно приступити до "рятувальної операції". Як все виправити, розповідаємо разом з Pixelinform, передають Патріоти України.
Щоб виправити непрозорий бульйон, знадобляться яєчний білок та шкаралупа від двох великих курячих яєць. Така кількість компонентів йде на 3 літри бульйону. Дуже важливо, щоб шкаралупа була ідеально чистою, тому її варто ретельно промити; в процесі навіть можна використовувати соду.
Шкаралупу слід подрібнити. В окремій мисці збиваємо білки до появи піни. До них же додаємо шкаралупу. Масу перемішуємо, а бульйон проціджуємо через сито з дуже маленькими отворами. Охолоджуємо його доти, доки не почне тверднути жир. У цей момент бульйон ще раз пропускаємо через сито — це повністю відокремить від нього жир.
Бульйон ще залишається каламутним. Підігріваємо його на плиті до гарячого стану, а тоді тонкою цівкою вливаємо яєчний білок зі шкаралупою, активно перемішуючи. Коли майбутній холодець закипить, не перестаючи помішувати, зменшуємо вогонь. Проварюємо вміст каструлі ще 3-4 хвилини.
Вимикаємо вогонь та ще на 10 хвилин тримаємо каструлю на плиті. Тоді збираємо піну, і, намагаючись не збовтувати бульйон, проціджуємо його через сито, застелене складеною в два шари марлею. Густий осад залишаємо в каструлі.
Православне свято 23 листопада за новим календарем (6 грудня за старим) - день пам'яті святителя Амфілохія. Також сьогодні поминають усіх, в Україні голодом заморенних. За юліанським календарем - день пам'яті апостолів від 70-ти - Іродіона, Ераста, Олі...
Правильне харчування допомагає зміцнити здоров’я серцево-судинної системи, судин та запобігти хворобам. Нутриціолог назвала корисні продукти, які мають бути у раціоні,. РБК-Україна (проект Styler) повідомляє про 20 продуктів харчування, які допомагають...