Вчені з'ясували, що раннє приймання їжі та відмова від пізньої вечері знижують ризик розвитку небезпечних серцево-судинних захворювань, у тому числі інфарктів та інсультів, передають Патріоти України.
Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Communications, коротко про них розповідається у пресрелізі на MedicalXpress.
Фахівці проаналізували дані про 103389 учасників когортного дослідження NutriNet-Sante (79 відсотків з яких були жінками із середнім віком 42 роки) для вивчення зв'язку між моделями споживання їжі та серцево-судинними захворюваннями. Щоб знизити ризик можливої помилки, дослідники врахували велику кількість додаткових факторів, включаючи вік, стать, сімейний стан, якість харчування, спосіб життя та цикл сну.
Результати показують, що перше приймання їжі в більш пізній час (наприклад, при пропуску сніданку) пов'язане з вищим ризиком серцево-судинних захворювань, при цьому ризик збільшується на шість відсотків за кожну годину затримки. Наприклад, у людини, яка вперше їсть о 9-й ранку, ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань на шість відсотків вища, ніж у того, хто їсть о 8-й ранку.
Пізнє приймання їжі (після 21:00) пов'язане зі збільшенням ризику цереброваскулярних захворювань, таких як інсульт, на 28 відсотків порівняно з прийманням їжі до 20:00, особливо у жінок.
Нарешті, довша тривала тривалість нічного голодування (між останнім прийманням їжі протягом дня та першим прийманням їжі наступного дня) пов'язана зі зниженням ризику цереброваскулярних захворювань.
Демі Мур, яку ще називають легендою Голлівуду, здається, старіти не збирається. 62-річна зірка виглядає на 40 років без всілякого фотошопу та фільтрів. В чому секрет краси акторки, передають Патріоти України з посиланням на РБК. 7 секретів молодості Де...
Для ефективного схуднення важливо вибрати дієту, яка не тільки зменшує вагу, але й підтримує відчуття ситості. Включення білка в раціон допомагає наростити м’язову масу, що сприяє спалюванню більше калорій, а також знижує голод, допомагаючи дочекатись ...