Багато господинь скаржаться, що кухня, скільки не прибирай, все одно швидко забруднюється. Це й не дивно - краплі жиру, пил або бруд не додають лиску предметів побуту, зазначають Патріоти України.
Слід розуміти, що замочування - це не повноцінне прання, а лише підготовчий процес. Він необхідний, якщо на ваших рушниках "красуються" старі плями.
Всього існує 4 надійних способу замочування:
Незалежно від того, який спосіб ви для себе вибираєте, замочувати рушники потрібно мінімум на 1 годину. Якщо плями пустили коріння в структуру тканини, то краще залишити ємність з розчином на ніч.
Лінива прання кухонних рушників в розчині солі
Зручний спосіб, який допомагає відіпрати плями кави, червоного вина, томатної пасти або соку. Що особливо актуально при наявності дітей в будинку. Для того, щоб отримати ефективний сольовий розчин, потрібно змішати 5 столових ложок солі і 5 літрів води. Залиште рушники в ємності з сіллю на 1 годину, потім виперіть в машинці або вручну.
Господарське мило також добре справляється з плямами. Не шкодуючи цінного інгредієнта, натріть рушник милом. Покладіть його в целофановий пакет і приберіть в холодильник на ніч. Вранці можете прати так, як вам зручно.
Як відіпрати кухонні рушники з рослинним маслом
Можливо, метод злегка незвичайний, але повірте, жир відмінно усуває небажані візерунки, наявність яких не була передбачена виробником. Змішайте рослинне масло з миючим засобом в пропорції 1:1. Залийте сумішшю рушники, а потім додайте гарячу воду так, щоб вона покривала тканину. Залиште таз на 10 годин, придавивши рушники чимось важким. По закінчення часу періть, як зазвичай.
Прання кухонних рушників з оцтом
Ще один популярний спосіб, яким часто користуються господині. Оцет добре справляється і з плямами від їжі, і з цвіллю. Можна додати його під час прання в машинці, тоді просто влийте в відсік для кондиціонера 0.5 склянки 9% оцту і насипте порошок. У разі, якщо вам потрібно попередньо замочити рушники, змішайте 5% оцет з водою в пропорції 1:1 на пару годин, потім прополощіть і висушіть.
Як відіпрати кухонні рушники з гірчицею
Гірчиця - корисний інгредієнт для того, щоб не тільки відіпрати, але і продезінфікувати рушники. Найкраще такий метод підходить для білих рушників. Візьміть кілька столових ложок гірчиці і розбавте їх окропом так, щоб вийшла маса, що нагадує густу сметану. Намочіть рушник, нанесіть суміш, залиште на 7-8 годин, потім виперіть.
Чим замочити кухонні рушники - лимонна кислота і перекис
Прати рушники в лимонній кислоті можна, якщо вам потрібно видалити плями від помідорів або буряка. Натріть тканину господарським милом, прополощіть, засипте лимонною кислотою, залиште на 10 хвилин, потім виперіть вручну. Та ж історія з перекисом - відмінно допомагає при старих плямах, про які ви забули. Брудну ділянку на сухому рушнику залийте перекисом і почекайте півгодини. Потім ретельно прополоскайте.
Як випрати рушники, щоб прибрати запах - метод з марганцівкою
Марганець виступає, як нейтралізатор неприємного аромату. Необхідно замочити рушники в теплій воді, попередньо додавши 1 ч.л марганцівки. Якщо хочете діяти напевно - намильте тканину милом. Залиште рушник на 30-60 хвилин, потім виперіть вручну.
До речі, марганець підходить і для відбілювання. Вам потрібно лише взяти ємність з гарячою водою, опустити в неї рушники, додати пару кристалів марганцю і 200 гр порошку. Накрити таз харчовою плівкою, дочекатися, поки вода охолоне і потім випрати вміст вручну.
Червоний буряк – корисний та смачний овоч. Однак, поряд з корисними властивостями буряк має серйозні протипоказання, може завдати шкоди людям з певними проблемами зі здоров’ям, передають Патріоти України. Кому не можна їсти буряк . - Людям із сечокам...
Омлет найчастіше готують на сніданок. Він легкий та поживний. Готувати його на всю родину, тож страва досить вигідна для ранку. Кулінарне питання полягає в збиванні яєць. Яким чином вони будуть об’єднані з іншими компонентами. Поговоримо про це детальн...