Крохмаль, що входить до складу киселю, здатний поглинати і виводити з організму не тільки солі, але і інші шкідливі речовини. Це особливо корисно при ожирінні, остеохондрозі, гіпертонії, нирковій недостатності, хворобах печінки, при забитих бляшками холестеринів судинах серця, шкірних хворобах, навіть при злоякісних пухлинах, передають Патріоти України.
Кисіль – відмінний очищуючий засіб. А якщо у нього додавати натуральні ягоди і фрукти, то він буде містити необхідні людині вітаміни. Киселі володіють сильною обволікаючою дією, тому їх корисно пити при хронічних запальних процесах. Вони поживні, дешеві і легкі в приготуванні. Це прекрасний засіб відновлення сил для людей, ослаблених хронічними недугами, які перенесли хірургічні операції. І, зрештою, киселі смачні.
Він готується так. Пластівці «Геркулес» треба розвести холодним молоком і залишити для набухання (на 100 г пластівців – 2 склянки молока). Коли крупа розбухне, молоко відфільтрувати через ситечко і поставити на вогонь. І вже в закипіле, обережно додати, помішуючи, ст. л крохмалю і мед (або цукор) за смаком.
Влийте в каструлю 3 склянки молока, закип’ятіть. Розведіть 2 ст. л крохмалю в склянці води і додайте в молоко, ретельно помішуючи. Кип’ятити на повільному вогні ще 3-5 хвилин. Потім покладіть мед або цукор.
Вівсяно-молочний і молочний киселі корисні при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки. Пити їх рекомендується щодня по склянці протягом місяця.
При виразці шлунка і дванадцятипалої кишки корисно регулярно пити і кисіль з шипшини: 2 ст. л сухих подрібнених ягід шипшини залити трьома склянками води, поставити на вогонь і кип’ятити на повільному вогні під кришкою 10 – 15 хвилин, охолодити і процідити. Потім в теплій воді розведіть 2 ст. л крохмалю і мед (або цукор) за смаком і влийте, помішуючи, в відвар шипшини. При приготуванні киселю на воді краще пропустити її через фільтр.
Влітку його готують зі свіжих, а взимку – з сушених ягід: треба прокип’ятити в 2 склянках води протягом декількох хвилин 2 ст. л сухої малини, потім злегка остудити, процідити і вилити енергійно помішуючи, в ємність, поклавши в неї десертну ложку крохмалю.
Готується з соком лимона або апельсина. У дві склянки крутого окропу відіжміть сік з половини лимона або одного апельсина, додайте за смаком цукор. У скляну або емальовану ємність покладіть 1 ст. л крохмалю, розведеного невеликою кількістю води і вилийте в неї цитрусову суміш.
200 г сухих (в сезон – свіжих) ягід черемхи заливаєте 300 мл води і кип’ятіть на повільному вогні під кришкою 10 хвилин, потім процідіть і додайте півсклянки теплої води, в якій розбавлені цукор за смаком і 1 ст. л крохмалю.
При будь-яких видах застуди допомагає калиновий кисіль. Вміщені в калині мінеральні речовини, особливо калій, зміцнюють імунітет. Спочатку треба розвести 1 ст. л крохмалю в невеликій кількості холодної кип’яченої води. Потім змішати 50 мл соку калини з цукром або медом і залити двома склянками гарячої води. У суміш влити крохмаль і ретельно перемішати.
А ось як готувати яблучний кисіль, який допоміг моїй знайомій вилікувати печінку. Нарізати часточками кілька яблук, залити 2 склянками окропу проварити кілька хвилин. Потім яблука вийняти, протерти через сито і покласти в відвар. Змішати з розведеним крохмалем і перемішати. Лікування потрібно проводити протягом місяця, випиваючи по склянці яблучного киселю 2 рази в день.
Готуючи киселі для лікування, намагайтеся, щоб вони виходили або густі, або середньої густини. Не слід їх довго кип’ятити. А приємніше пити гарячими або теплими, але засвоюються вони краще в холодному вигляді.
Супи є важливою частиною раціону харчування, їх особливо приємно вживати прохолодним весняним днем. Однак навіть досвідчені господині часто готують перші страви неправильно, що суттєво псує їхній смак, передають Патріоти України. 1.Неправильний вибір п...
Сніданок – це важлива частина дня, яка допомагає відновити рівень енергії після ночі та забезпечує організм необхідними поживними речовинами. Для здорового старту обирайте продукти, багаті вітамінами, мінералами та антиоксидантами, які підтримують фізи...