Як відомо, зайва вага та деякі продукти можуть стати причиною високого кров'яного тиску й сприяти розвитку серцево-судинних захворювань. Особливо це стосується людей, які вже мають проблеми з серцем. Такі продукти важливо виключити з щоденного раціону, пише видання Daily Express, посилаючись на дієтологиню та співзасновницю компанії DNA Вікі Годфрі, яка оприлюднила список цих шкідливих продуктів, передають Патріоти України.
Сіль — найголовніший винуватець гіпертонії. Якщо ви станете їсти занадто багато солі, то у вас підвищиться кров'яний тиск і в організмі утримуватиметься вода. Намагайтеся обмежити споживання оброблених продуктів, їжі на виніс, фастфуду, консервованих супів, маринадів, солоних закусок. А ще багато солі може бути в соєвому соусі, сушеній рибі, соусах і підливах для пасти. Високий вміст солі в продукті — це 1,5 г і більше на 100 г їжі.
Цукор та солодкі напої. При вживанні великої кількості цукру можна набрати вагу і через це може збільшитися тиск. Особливо шкідливими є газовані напої, енергетики, спортивні напої.
Насичені жири та трансжири. Такі продукти можуть стати причиною підвищеного тиску і холестерину. Крім того, обидва ці фактори призводять до високого кров'яного тиску. До продуктів з насиченими жирами та трансжирами відносяться жирні молочні продукти, олія, червоне м'ясо, смажена їжа.
Алкоголь. Чоловікам рекомендується щодня вживати максимум дві порції алкоголю, жінкам — одну. Найкраще вибирати при цьому червоне вино: воно підтримує здоров'я серця.
Кофеїн. Наукові дослідження показують, що кофеїн може тимчасово збільшити тиск. Людям з гіпертонією фахівці рекомендують відмовитися від кави, чаю, енергетиків.
Бобові (квасоля, сочевиця, арахіс, нут, горох) багаті білками, що допомагають шкірі регенерувати і довше залишатися молодою. Про користь бобових у раціоні розповіла дієтологиня Оксана Скіталінська, передають Патріоти України. За її словами, бобові мают...
Якщо вивертати одяг перед пранням, це збереже довше життя улюбленому вбранню, передають Патріоти України. Чи потрібно вивертати речі навиворіт перед пранням у пральній машинці? Хтось це робить, хтось - не вважає необхідним. Втім, експерти радять не пол...