Як би часто не прибирали у ванній, на кранах, змішувачах та душових лійках все одно утворюється білий вапняний наліт. Через постійний контакт з водою на сантехніці накопичуються сліди мінералів і згодом наліт видно неозброєним оком, передають Патріоти України.
Використання агресивних миючих засобів з магазину може видалити наліт, але може статися і так, що засіб пошкодить зовнішнє хромоване покриття (наприклад, його знебарвить). Щоб не ризикувати, рекомендується використовувати перевірений саморобний засіб.
Ось кілька простих способів видалення накипу у душі. Якщо раніше наліт не видалявся, після застосування цих засобів від нього не залишиться і сліду.
Оцтовий компрес
Найпоширеніший метод, який відомий майже кожному, але про нього варто згадати, бо він дуже добре працює. Спочатку змочіть паперові рушники оцтом, потім накрийте ними весь прилад і загорніть у харчову плівку на годину. Після цього часу камінь повинен відпасти сам.
Зубна паста
У кожного у ванній є зубна паста. Можна сміливо використовувати її для чищення душу замість оцту. Просто змастіть лійку гарним шаром засобу та зачекайте близько години. Присутній у пасті фтор аеруватиме осад, який через деякий час почне відокремлюватися самостійно.
Лимонна кислота
Цей засіб ефективно руйнує вапняний наліт. Додайте столову ложку кислоти у склянку води та перелийте в ємність із дозатором. Обприскайте сантехніку. Залишіть засіб приблизно на 60 хвилин. Потім почніть протирати весь кран губкою і промийте водою.
Якщо їсти яблука щодня, це загалом позитивно впливає на організм, але є й деякі моменти, на які варто звернути увагу, передають Патріоти України. 1–2 яблука на день — цілком безпечна й корисна звичка для більшості людей. Хочеш — можу порівняти яблука з...
Усадка тканини, особливо бавовни, — найпоширеніша помилка під час догляду за одягом. Але гарна новина — цього можна уникнути. Навіть якщо шкода вже заподіяна, є способи її виправити. Видання Real Simple розповіло, як попередити усадку тканини, врятуват...