Безумовно, ви бачили кілька великих надрізів на кожному хлібі та батоні, передають Патріоти України. Чи замислювалися ви, навіщо вони потрібні? Це просто дизайн чи виїмки мають особливе функціональне призначення?
Разом із "Главредом" відкриємо таємницю, яку приховують пекарі. Ми пояснимо, для чого роблять надрізи на батоні та хлібі.
Існує поширена хибна думка, що надрізи на дріжджовій буханці хліба служать для виведення надлишкового вуглекислого газу, який утворюється в тесті в процесі випічки. Кажуть, якщо не зробити такі надрізи перед поміщенням хліба в гарячу піч, вуглекислий газ може прорвати верхню скоринку. Внаслідок цього зовнішній вигляд хліба буде зіпсований тріщинами.
Однак досвідчені пекарі стверджують, що на практиці вуглекислий газ спокійно проходить через найменші пори тіста. Хліб зберігається цілою та непошкодженою.
Насправді ці надрізи не є обов’язковими для забезпечення нормального процесу випічки. Тріщини можуть виникати лише за недотримання оптимального температурного режиму випічки, коли тісто потрапляє в занадто гарячу піч, за відсутності водяної пари в печі (у режимі конвекції) або за порушення рецептури.
На думку пекарів ці надрізи скоріше створюють відомий образ хліба і надають йому естетичну цінність, ніж мають особливе функціональне призначення. Це стилістичний елемент для привабливості випічки.
Православне свято 23 листопада за новим календарем (6 грудня за старим) - день пам'яті святителя Амфілохія. Також сьогодні поминають усіх, в Україні голодом заморенних. За юліанським календарем - день пам'яті апостолів від 70-ти - Іродіона, Ераста, Олі...
Правильне харчування допомагає зміцнити здоров’я серцево-судинної системи, судин та запобігти хворобам. Нутриціолог назвала корисні продукти, які мають бути у раціоні,. РБК-Україна (проект Styler) повідомляє про 20 продуктів харчування, які допомагають...