Не робіть помилок! ТОП-5 типів татусів, у яких дитина виросте закомплексованою невдахою

Комплекси та фобії в дитячому віці розвиваються дуже швидко. І одну з головних ролей в цьому процесі відіграють батьки, передають Патріоти України.

Заведено думати, що найщасливіша пора в нашому житті — це дитинство. Однак не кожній людині дано безхмарне дитинство, і багато в чому це залежить від батьків. Якщо мати інтуїтивно відчуває, що потрібно дитині, то в батьків і вітчимів не завжди прокидається батьківський інстинкт, а іноді він спотворюється так, що завдає шкоди психіці дітей.

Ось типи батьків, яким не можна довіряти виховання дитини. В іншому випадку він виросте закомплексованою невдахою.

Авторитарний

У такого батька є чіткий звід правил, яким дитина повинна слідувати з пелюшок. За проступки слідує жорстоке покарання: солдатський ремінь, темна комору, заборона на спілкування з однолітками. Найнеприємніше, що чоловік сам далекий від ідеалу і часто карає дитину за те, що та просто наслідує його. Батько лютує через найменшу помилку дитини, особливо важко доводиться синам. Діти або вчаться давати відсіч, або стають покірними невдахами.

Кар’єрист

Чоловік упевнений, що його головне завдання — забезпечити дитину. Він багато працює, а коли приходить додому, то сидить з планшетом, дивиться телевізор, а від дитини відмахується: «Відчепися, я втомився!».

Спочатку малюк намагається отримати увагу від близької людини, але потім починає думати, що недостойний любові тата. Він відчуває себе зайвим, непотрібним, що позбавляє впевненості та не дає досягати успіху в майбутньому. Батько потім дивується, чому дитина така інертна, не прагне робити кар’єру.

А діти пам’ятають, як були позбавлені батька, у них виробляється антипатія до життя заради грошей, тому для своїх нащадків вони хочуть кращого майбутнього.

Вічно незадоволений і втомлений

Цей батько не пропадає днями на роботі, та й характер у нього досить м’який, але він постійно скаржиться на життя і на те, що дитина йому заважає. У нього немає настрою і сил погуляти з дітьми, він незадоволений їхніми спортивними досягненнями, а «вісімка» в електронному щоденнику призводить до довгих лекцій на тему того, що він в їхні роки вчився краще.

Що б не робила дитина, вона не отримує захоплення і підтримки батька, через що відчуває себе невдахою. Добре, якщо в житті дітей з’явиться людина, яка зуміє підвищити їхню самооцінку, а в іншому випадку їм так і доведеться бути по життю нерішучими та закомплексованими.

Занадто турботливий

Гіперопіка цього батька не знає кордонів. Він готовий підстелити соломку, де тільки можна, вирощуючи «тепличну» дитину, яка не готова до труднощів. Спочатку батько захищає іграшки малюка в пісочниці, потім робить за нього уроки, знаходить друзів.

Діти перебувають під постійним контролем батька-«квочки»: дівчаткам забороняється гуляти та зустрічатися з хлопчиками, поки не закінчать інститут, а хлопців батько будь-яким способом «відмаже» від армії.

Така нездорова турбота призводить до того, що доросла дитина виявляється не готовою до життя, до самостійності, вона постійно чекає поради батька і що за неї розв’яжуть всі проблеми.

Маніпулятор з задатками психолога

Зовні в родині з таким батьком все здається благополучним: знайомі та друзі захоплюються батьками та дітьми, вважаючи, що всі щасливі. Чоловік не кричить при сторонніх, приділяє багато часу вихованню, при цьому встигає працювати.

Але разом з тим він створює умови, коли дитина завжди у програші. Батько повертає ситуацію так, що у дітей не залишається варіантів, крім, як коритися. Він маніпулює, загрожує, змушує, при цьому його способи відрізняються жорстокістю. Тисне на жалість до мами, залякує, створюючи фобії, змушує відчувати себе невдахою.

Комплекси та фобії в дитячому віці розвиваються дуже швидко. Люди до 30 і 40 років відвідують психологів, щоб позбутися від наслідків «турботливого» виховання таких батьків.

За матеріалами

Поширити

Народні прикмети на 20 січня. Зимовий м'ясоїд. Традиції та забобони

понеділок, 20 січень 2025, 7:05

Православна церква України 20 січня за новим стилем вшановує пам'ять вірменського священика і пророка Євфимія Великого. За старим стилем 20 січня відзначають Собор Іоанна Хрестителя або по-народному - Іванів день. . Цей день здавна вважається небезпе...

Варто знати! Чи справді кефір та йогурт такі корисні для мікрофлори

понеділок, 20 січень 2025, 5:40

Якщо у вас не має алергії, кисломолочні продукти, особливо кефір та йогурт, можуть бути корисними для кишківника. А при непереносності лактози також є шанс знайти альтернативу, але краще попередньо проконсультуватися з гастроентерологом, передають Патр...