Обов'язково проведіть ці роботи на грядці у липні, і полуниця завалить вас потім великими солодкими ягодами (відео)

У багатьох регіонах країни сезон полуниці та садової суниці добігає кінця. Урожай зібраний. Саме час провести одразу кілька агротехнічних заходів, щоб підготувати рослини до наступного року, передають Патріоти України.

Щоб наступного літа рослина радувала великою кількістю ягід, потрібно перш за все обрізати вуса та листя. Про те, як правильно обрізати вуса, та чи варто це робити обов'язково, розповідають автори YouTube-каналу.

На рослині залишають 2−3 свіжі молоді листки, що знаходяться e центрі розетки. Зрізати все листя можна лише для полегшення боротьби зі шкідниками чи хворобами. Бажано залишати «пеньки» близько 2−3 см завдовжки. Стару зелень необхідно нещадно видаляти, оскільки на ній охоче поселяються грибки та шкідники.

Одночасно з обрізанням листя слід проводити видалення зайвих вусів. Якщо потрібно розмножити рослини, то залишають їх понад 2−3 штуки. Вони мають бути добре розвинені, не мати ознак зараження.

Також після збирання ягід слід провести обробки грядки з використанням інсектицидів та фунгіцидів. Її здійснюють після видалення з грядок зрізаного листя. Так зменшується витрата робочого розчину, збільшується ефективність обробки. Обприскуванню підлягають не тільки самі рослини, а й ґрунт між ними. Такий прийом дозволяє знизити ризик повторного зараження кущів. Залежно від ступеня зараженості проводять 2−3 обробки з інтервалом 10−14 днів.

Крім того, слід провести підживлення полуниці, яке забезпечить величезний урожай наступного року.

Розставлено крапки над "і": При якій температурі правильно прати постільну білизну та рушники - не 40°C і не 60°C

неділя, 6 липень 2025, 18:15

Прання постільної білизни і рушників є невід’ємною частиною підтримки чистоти та гігієни у домі. Важливо не лише регулярно проводити цей процес, але й правильно обирати температуру прання, адже саме вона впливає на якість очищення, знищення бактерій, п...

Секрет ресторанної курки розкрито: Всього один інгредієнт - і м’ясо тане в роті

неділя, 6 липень 2025, 17:57

Куряча грудка - популярний вибір для здорових та швидких страв. Але часто після приготування вона виходить сухою, жорсткою та несмачною. Проте один простий трюк може змінити все - і ваша курятина буквально танутиме в роті, Патріоти України. Навіть при...