Осіннє випадіння волосся: Як протидіяти і чи потрібно, якщо це пару сотень волосин протягом доби

За добу людина втрачає від 50 до150 волосин, що є нормою. На місці волосся, що випало, виростає нове — його кругообіг на голові відбувається постійно. Одна волосяна цибулина протягом життя проходить повний цикл зростання приблизно 30 разів.

Про те, чи справді восени випадає більше волосся, ніж зазвичай, і чи можна вплинути на цей процес, розповіла лікарка-косметологиня, дерматовенерологиня Ганна Кравчук, зазначають Патріоти України.

Фази циклу росту волосся

Наше волосся росте і випадає за графіком, відповідно до фази циклу:

  • анаген — фаза активного росту, близько 80% волосся перебуває в цій фазі (2-6 років);
  • катаген — перехідна фаза, коли зростання волосся сповільнюється (2-3 тижні);
  • телоген — фаза спокою, волосся припиняє рости і починає випадати (близько 100 днів);
  • ранній анаген — фаза формування та проростання нового волосся, перехід в анаген.

Посилене випадання волосся відбувається у телогені. Уповільнити цей процес чи зупинити неможливо. Тому, якщо у вас почало активно обсипатися волосся, можливо, воно в телогені. За міжнародною класифікацією хвороб цей період називається телогеновим випадінням волосся.

Стоденне оновлення не впливає на густоту шевелюри, оскільки на місці кожного волосся, що випало, виросте нове. І випадає волосся не локально, а поступово по всій голові. Коли йдеться про облисіння, волосся стоншується і випадає локально — рідшає проділ у вигляді ялинки, з'являються залисини на маківці.

Причини осіннього випадання волосся

Згідно з еволюційною теорією, причина осіннього випадання волосся – перебудова організму на осінній режим. Влітку більша частина волосся у фазі анагену, щоб забезпечити нам захист від ультрафіолетового випромінювання. Восени сонце менш активне, ніж улітку, і тому починається телогенове випадання волосся. Простіше кажучи, наше волосся відчуває погодні зміни, визначаючи найбільш вдалий час для випадання.

Перехід на осінній режим триває середньому від 2 до 6 тижнів. У цей період людина може щодня втрачати 150-200 волосин. Припустимо, влітку ви втрачали близько 50 волоин, що майже непомітно. Збільшення втрат у 3-4 рази складно не помітити. І найчастіше це викликає паніку. На поверхні шкіри голови розташовується близько 150 тис. волосяних цибулин, тому мінус 100-150 волосинок — це відносно невеликі втрати навіть якщо вони відбуваються щодня протягом невеликого проміжку часу.

Також восени волосся може випадати на тлі:

  • дефіциту вітамінів та мікроелементів (зокрема, вітаміну D та заліза);
  • сильного чи хронічного стресу;
  • неправильного догляду за шкірою голови та волоссям;
  • загострення хронічних захворювань внутрішніх органів чи систем (органи шлунково-кишкового тракту, щитоподібна залоза);
  • розвитку інфекційних захворювань та зниження роботи імунної системи;
  • жорсткої дієти;
  • приймання лікарських засобів;
  • спазму судин, викликаного холодами та морозами;
  • гормонального збою.

Способи боротьби з сезонним випаданням волосся

Восени я раджу вводити в раціон харчування продукти, багаті на білок, Омега-3, цинк, залізо, вітаміни А, В5, В12, С, D. Раз на 10-14 днів робити пілінг шкіри голови. Використовувати у догляді сироватки з активними компонентами, спрямованими на зміцнення та оздоровлення волосся. Робити масаж шкіри голови.

Сезонне випадання волосся – не привід для паніки, оскільки цей процес є оборотним і обмеженим у часі. Я раджу звернутися до лікаря, якщо:

  • волосся випадає довше 2 місяців;
  • сильне випадання волосся сталося вперше у житті;
  • обсяг волосся зменшився, воно витончилося, стало ламким і сухим;
  • ваші рідні мають осередкову або андрогенетичну алопецію, анемію, аутоімунні захворювання.

А ви це знали? Чому досвідчені городники саджають редиску тільки восени

п’ятниця, 22 листопад 2024, 13:00

Осіння посадка редиски має безліч переваг, які принесуть гарний урожай та міцні рослини. Як саме треба правильно саджати редиску під зиму та які нюанси треба знати? РБК-Україна (проект Styler) пояснює, чому посадка редиски восени може стати ідеальним в...

А ви це знали? Кому не можна їсти буряк

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:27

Червоний буряк – корисний та смачний овоч. Однак, поряд з корисними властивостями буряк має серйозні протипоказання, може завдати шкоди людям з певними проблемами зі здоров’ям, передають Патріоти України. Кому не можна їсти буряк . - Людям із сечокам...