От в чому секрет! Як прати постільну білизну, щоб вона була м’якою і пахла, як у готелі - лайфхаки

Одне із найприємніших вражень від відпустки чи відрядження - це постільна білизна у готелі. Вона завжди м’яка, приємна на дотик і чудово пахне. Тому чимало з нас задаються питанням, як зробити постільну білизну, як в готелі, у себе вдома, передають Патріоти України.

Насамперед визначте, з якої тканини виготовлені комплекти, якими ви уже користуєтесь. Це можуть бути:

  • бязь;
  • поплін;
  • сатин;
  • жаккард;
  • льон;
  • перкаль;
  • ранфорс.

Із перелічених варіантів у сучасних готелях часто віддають перевагу ранфорсу. Він одночасно міцний, гладкий та м’який. Тоді як чи не найпоширенішим варіантом для домашньої постелі є бязь. Вона цінується за зносостійкість та довговічність. Але разом з тим після прання і навіть прасування стає дещо жорсткою на дотик.

Її можна пом’якшити за допомогою фабричних кондиціонерів. Але у них є суттєві недоліки – вони погано виполіскуються і з часом погіршують якість тканини, а ще через них у пральній машинці може завестися пліснява. Разом з тим, домашні засоби можуть бути не менш ефективними і не викликають таких неприємних наслідків.

Сода

Звичайна пекарська сода пом’якшує жорстку водопровідну воду і водночас посилює дію прального засобу. Перед початком прання висипте у барабан половину склянки соди і увімкніть свій звичайний цикл.

Оцет

Ця рідина працює як безпечний кондиціонер і дезодорує тканини. Але брати треба білий або дистильований оцет, щоби не залишати зайвих плям. Оцет треба залити у відсік для кондиціонера. Знадобиться 125 мл рідини концентрацією 9%.

Ароматизований кондиціонер

Із соди та оцту можна зробити домашній засіб для кондиціонування тканин, ще й додати до нього улюблену ефірну олію для аромату. Для цього візьміть склянку соди і змішайте її зі склянкою води, щоби отримати пастоподібну субстанцію. До неї необхідно влити 6 склянок білого оцту, після чого дати речовинам провзаємодіяти і додати ще 6 склянок оцту. У цю рідину введіть 20-25 крапель ефірної олії. Але в такому разі дуже добре все перемішайте, щоби олія не залишала плям. Отриманий засіб можна зберігати у герметичному контейнері та використовувати разом із фабричним кондиціонером.

Важливе зауваження – соду, оцет та їхні сполуки не можна використовувати разом із засобами для відбілювання – кисневими та хлорними. Це може сильно зіпсувати тканину.

А ви це знали? Чому досвідчені городники саджають редиску тільки восени

п’ятниця, 22 листопад 2024, 13:00

Осіння посадка редиски має безліч переваг, які принесуть гарний урожай та міцні рослини. Як саме треба правильно саджати редиску під зиму та які нюанси треба знати? РБК-Україна (проект Styler) пояснює, чому посадка редиски восени може стати ідеальним в...

А ви це знали? Кому не можна їсти буряк

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:27

Червоний буряк – корисний та смачний овоч. Однак, поряд з корисними властивостями буряк має серйозні протипоказання, може завдати шкоди людям з певними проблемами зі здоров’ям, передають Патріоти України. Кому не можна їсти буряк . - Людям із сечокам...