Ділити ліжко зі своїм партнером здається нормальною частиною здорових стосунків. Але деякі люди кажуть, що спати все ж таки зручніше на самоті, передають Патріоти України.
Насправді це може бути досить серйозною проблемою, якщо партнер систематично заважає вам нормально висипатися. І нове дослідження Мічиганського університету, здається, підтверджує тезу тих, хто хоче спати на самоті. Хоча дослідження проводилося на мишах, його висновки, опубліковані в журналі Current Biology, варті уваги.
Дослідження показало, що миші, які спали поруч, як правило, засинали та прокидалися в один і той самий час, а прилади зафіксували синхронність в настанні швидкої фази сну. Цей стан охоплює три стадії сну, включаючи глибокий сон, які необхідні для фізичного відновлення та консолідації пам’яті. Однак, попри таку синхронність, дослідження виявило, що сон був більш фрагментованим, а тому менш "якісним" в цілому.
І все ж, незважаючи на це посилене порушення сну, миші робили все можливе, щоб знайти інших мишей і спати поруч з ними. Дійсно, миші були готові відмовитися від бажаного місця сну та середовища, щоб притиснутися до своїх родичів.
Ще одне цікаве спостереження полягало в тому, що фаза швидкого сну стала синхронізованою у мишей чоловічої статі, які спали поруч, але не між самками чи незнайомими мишами. Чому саме виникла ця статева різниця, незрозуміло, але дослідники припускають, що ступінь синхронізації може залежати від почуття безпеки.
Бобові (квасоля, сочевиця, арахіс, нут, горох) багаті білками, що допомагають шкірі регенерувати і довше залишатися молодою. Про користь бобових у раціоні розповіла дієтологиня Оксана Скіталінська, передають Патріоти України. За її словами, бобові мают...
Якщо вивертати одяг перед пранням, це збереже довше життя улюбленому вбранню, передають Патріоти України. Чи потрібно вивертати речі навиворіт перед пранням у пральній машинці? Хтось це робить, хтось - не вважає необхідним. Втім, експерти радять не пол...