Інколи при спробі скинути зайву вагу людина все одно не досягає бажаного результату, що призводить до розчарування. Серед популярних методів - підрахунок калорії, але і він не завжди допомагає.
Як каже генетик із Кембриджу та дослідник ожиріння доктор Джайлзом Йео, головне, в чому люди помиляються, — це припущення, що поки ми підраховуємо кількість споживаних калорій, не має значення, звідки вони походять. Однак це припущення не відповідає дійсності, розповів він Eat This Not That.
Фахівці кажуть, що існує три основні чинники, коли йдеться про те, як ваше тіло переробляє калорії, які ви споживаєте: ваш метаболізм, здоров’я кишкової мікробіоми та тип калорій, які ви споживаєте.
Співбесідник зауважує, що насправді людина не споживає калорій, а вживає їжу, з якої наше тіло потім витягує калорії, і тіло має більше чи менше працювати, щоб отримати калорії залежно від типу їжі, яку ви їсте. І тому важливо, чи надходять калорії зі стейка, моркви чи пончика.
Доступність калорій – це фактична кількість калорій, яку ваше тіло може отримати з їжі, яку ви їсте, у порівнянні із загальною кількістю калорій, які містить їжа. Таким чином, білки, жири та вуглеводи перетравлюються з використанням різної кількості енергії, тому для цього потрібен різний час.
"На кожні 100 калорій білка, які ми споживаємо, ми можемо використати лише 70 калорій, тому що для переробки 100 калорій білка потрібно 30 калорій енергії, а це означає, що білок доступний на 70%. І це один із причини, чому калорія білка дає вам відчуття ситості, ніж калорія жиру чи вуглеводів", - пояснює фахівець.
Він нагадує також, що калорійність жиру наближається до 100%, складних вуглеводів (як цільні зерна) — близько 90%, а рафінованих вуглеводів (як білий хліб) — 97%. Це означає, що ваше тіло використовує дуже малий відсоток енергії для переробки жирів і вуглеводів порівняно з білком.
Не слід забувати про те, що ваше тіло відчуває так званий термічний ефект під час перетравлення та метаболізму різних макроелементів. Цей ефект для білка набагато вищий порівняно з вуглеводами або жирами, що змушує ваш метаболізм працювати інтенсивніше. Ось чому багато медичних експертів рекомендують додавати хороші джерела білка в свій раціон для схуднення.
Як схуднути, не рахуючи калорій
Вас може зацікавити:"Хай буде проклята наша терплячість, яка пасує тільки волам!" Василь Шкляр – про закінчення війни, небезпеку радянських символів і містику на фронті
Експерт радить не зациклюватись на підрахунку калорій, оскільки не всі калорії однакові. Натомість пропонується зосередитися на покращенні якості свого раціону. По-перше, подумайте над збільшенням кількості білка - як тваринного, так і рослинного походження. Також варто збільшити споживання клітковини та намагатися тримати доданий цукор менше 5% від загального щоденного споживання.
Якщо ви прискіпливо слідкуєте за своїм раціоном, може спрацювати альтернативний метод, як-от підрахунок макросів. Проте фахівці кажуть, що вам слід поговорити з лікарем або дієтологом, перш ніж починати будь-який новий план дієти.
Кінолог Рос Макнамара розповів про три породи собак, яких він ніколи б не завів для себе. На думку експерта, ці популярні собаки мають свої недоліки, передають Патріоти України. Перелік порід Рос виклав у відеоролику на своїй сторінці в соціальній мере...
На дорогах водії часто зустрічаються з різними запитаннями від патрульних. Деякі з них можуть здаватися дивними, а інколи навіть викликати сумніви. Експерти нагадали, що водіям важливо знати свої права у таких ситуаціях. Про це пише "Автотема", передаю...