Підвищує ймовірність хвороби у шість разів! Названо прихований фактор ризику раку грудей

Якщо у вас є фактор ризику раку грудей, ви б хотіли знати про це? А що, як цей самий фактор ризику означає, що будь-які пухлини, що з’являться, буде складніше виявити на стандартних скануваннях? Цей фактор ризику - це наявність щільних грудей, які зовні не відрізняються від звичайних, але складаються з товстої залозистої тканини з малою кількістю жиру, передають Патріоти України.

Дослідження все більше показують, що є явна небезпека, пов’язана з наявністю щільної грудної тканини — насправді більше мільйона жінок у Великій Британії мають підвищений ризик раку через це.

Але, на відміну від інших країн, таких як США, у Великій Британії влада досі вирішує не інформувати жінок про наявність щільних грудей та потенційні наслідки — це означає, що рак може бути пропущений, поки він не стане важким для лікування або, що ще гірше, невиліковним.

Щільність грудей неможливо відчути чи побачити, для цього потрібна мамографія — спеціалізований рентген. Тому навіть якщо жінку виявлять з щільними грудьми під час планової мамографії, вона зазвичай не буде про це поінформована, і в багатьох випадках це навіть не буде записано в її медичних записах.

Дослідники та пацієнтські групи, з якими спілкувалася газета Good Health, погоджуються, що це повинно змінитися.

"Я знаю багато жінок, яких вже немає з нами, тому що їм не сказали про щільні груди, і тому їхній рак не був виявлений, поки не стало занадто пізно", — говорить Шеріл Крюїс, засновниця пацієнтської організації Breast Density Matters UK. Вона наполягає на тому, щоб жінки знали про наявність щільних грудей та отримували додаткові знімки, адже щільна грудна тканина ускладнює виявлення пухлин на мамографії.

Додатково це підтримують відомі лікарі, такі як професор Кефах Мокбель, консультант-хірург з Лондонського інституту грудної хірургії, який вивчав можливі причини та найкращі методи скринінгу для жінок з щільними грудьми.

"Жінки мають право знати про свою грудну щільність, тому що це має наслідки для ризику розвитку раку та точності мамографічного скринінгу", — зазначив він.

Зважаючи на досвід таких жінок, як телеведуча Джулія Бредбері, яка була діагностована з раком грудей у 2020 році лише після того, як мамографія не змогла виявити пухлину через щільність тканини, все більше фахівців виступають за те, щоб жінки отримували цю важливу інформацію.

У багатьох країнах світу, таких як Франція, Швейцарія та Литва, жінкам повідомляють про наявність щільних грудей після мамографії і рекомендують пройти додаткове обстеження, таке як ультразвукове сканування.

У США вже з вересня 2024 року жінки обов’язково отримують інформацію про щільність своїх грудей після мамографії та попередження про те, що "щільна тканина ускладнює виявлення раку на мамографії та підвищує ризик розвитку раку грудей".

До цього часу у Великій Британії жінки, у яких не виявляють рак на мамографії, можуть навіть не отримувати пропозицій про додаткові обстеження, навіть якщо вони мають щільні груди. Це може призвести до пізнього виявлення раку, як це сталося з 57-річною Сюзанною Лісон, у якої пухлину виявили лише через сім місяців після того, як її мамографія була "чистою", і рак вже поширився на вісім частин її тіла.

Тим часом у рамках дослідження BRAID, 60-річна Лоїс Даффі, яка брала участь в експерименті, була проінформована про щільні груди та отримала додаткові перевірки, що дозволило виявити рак на ранній стадії. Її лікування не вимагало мастектомії і проходило значно швидше.

Експерти сподіваються, що результати цього дослідження послужать поштовхом до змін у підходах до скринінгу в Великій Британії, оскільки на сьогоднішній день вже є дослідження, що підтверджують ефективність додаткових методів обстеження для жінок з щільними грудями.

Жінки, у яких виявлено щільні груди, повинні мати доступ до додаткових методів скринінгу, щоб підвищити шанси на раннє виявлення раку і знизити ризик його прогресування до невиліковних стадій.

Розставлено крапки над "і": При якій температурі правильно прати постільну білизну та рушники - не 40°C і не 60°C

неділя, 6 липень 2025, 18:15

Прання постільної білизни і рушників є невід’ємною частиною підтримки чистоти та гігієни у домі. Важливо не лише регулярно проводити цей процес, але й правильно обирати температуру прання, адже саме вона впливає на якість очищення, знищення бактерій, п...

Секрет ресторанної курки розкрито: Всього один інгредієнт - і м’ясо тане в роті

неділя, 6 липень 2025, 17:57

Куряча грудка - популярний вибір для здорових та швидких страв. Але часто після приготування вона виходить сухою, жорсткою та несмачною. Проте один простий трюк може змінити все - і ваша курятина буквально танутиме в роті, Патріоти України. Навіть при...