Морква - це дуже корисний овоч, який доступний українцям цілий рік. Про корисні властивості цього овоча розповіла дієтолог Світлана Фус на Facebook, зазначають Патріоти України.
Морква - низькокалорійний овоч, в ньому всього 34-45 Ккал/100 г, також він містить від 5,1 до 9 г вуглеводів на 100 г і 3,6 г клітковини. Схожі показники має капуста, квасоля і спаржа. 100 грамів сирої або вареної моркви покриває майже 200% потреби в бета-каротині, який є провітаміном вітаміну А.
Морква здавна відома як чудовий засіб для підтримки хорошого зору. Вживання овоча уповільнює процес вікової макулярної дистрофії сітківки, яка є головною причиною втрати зору в літньому віці. Цей ефект забезпечується якраз високим вмістом бета-каротину.
Також вона має протипухлинну дію і знижує ризик розвитку онкологічних захворювань завдяки двом сполукам: бета-каротину і фалькарінолу. Бета-каротин нейтралізує вільні радикали, які є причиною пухлин і запобігає старінню. А фалькарінол досліджується як протипухлинна речовина.
Однак бета-каротин діє за умови, якщо він поставляється в природній формі разом з їжею. Дослідження показали, що біодобавки з бета-каротином марні. Крім того, це жиророзчинний нутрієнт, тому овочі, що містять каротин, доцільніше вживати у вигляді салатів і вінегретів, заправлених нежирною сметаною, йогуртом або рослинною олією.
Моркву можна вживати в сирому вигляді, варити або запікати її цілком, розрізаючи на шматочки вже безпосередньо перед їжею. У будь-якому вигляді вона буде корисною.
Лікар стверджує, що ложка арахісового масла перед сном може допомогти вам спати краще всю ніч, передають Патріоти України. Це пояснюється тим, що арахісове масло містить триптофан — амінокислоту, яка є необхідною для виробництва серотоніну, "що має зас...
Наскільки ймовірно, що ви матимете сина або доньку? Протягом багатьох років вважалося, що шанси на народження хлопчика або дівчинки - це класичні 50/50. Однак нещодавнє дослідження вчених Гарвардського університету спростувало це твердження, передають ...