П’ятдесятирічний британський журналіст, який дістав тяжкі поранення в Афганістані, приїхав до Львова, щоб поспілкуватися з постраждалими від російських злочинів українцями, передають Патріоти України.
Багато років чоловік документує війну, в Афганістані втратив обидві ноги та руку. І нині своїм прикладом хоче довести нашим співвітчизникам: навіть після втрати кінцівок - життя не зупиняється. Журналіст ділиться досвідом, як пройшов лікування, реабілітацію, протезування, а головне – як лікував скалічену душу.
"Ми зустрічаємося з Джайлзом біля готелю, де він оселився. І разом рушаємо до львівської лікарні, яка з початку війни прийняла понад 5000 тисяч поранених", - передають кореспонденти.
Вперше він приїхав до України 2005 року. З 2015 року документує війну на Донбасі. Джайлзу Дьюлею – п'ятдесять років. Він британський журналіст і в нього три протези. Десять років тому документував війну в Афганістані. Під час зйомок наступив на міну. Думав, що не виживе. Ось світлини, як йому допомагають військові.
"Я втратив обидві ноги та руку, я не втратив свідомість, як мене вивозили - я пам’ятаю. Я думав, це останні хвилини в моєму житті", - каже він.
Чоловік переніс 37 операцій та цілий рік провів у шпиталі. Розповідає, перші дні, та навіть місяці, було нестерпно важко морально. Він був спустошений, життя втратило сенс.
"Коли я отримав поранення, я думав, що моє життя закінчилося. Я ніколи більше не зможу працювати. Я дивився на себе у дзеркало та плакав. Я вперше за три місяці зміг піднятися, щоб прийняти душ. Я плакав усю ніч і думав, краще б я помер в Афганістані", - згадує журналіст.
Та одного дня він замислився, де ж поділась його звичайна впертість. Розлютився на самого себе. І це допомогло. Нині має свій рецепт подолання депресії: думати не про те, чого ти не зробиш. А навпаки, про те, чого маєш досягти.
Джайлз спілкується з пацієнтами львівської лікарні. У багтьох, як і в нього, втрата кінцівок. Це 38 річний Олександр з Сєверодонецька- російський снаряд прилетів на подвіря, чоловік втратив ногу.
"Все пам’ятаю повністю, я при свідомості був. Як вибух стався, як я впав, як я не поняв шо зі мною відбувається, як я почав кликати рідних. Прокидаєшся, дивишся, а в тебе ноги нема і думаєш цілими днями, що життя закінчилося і таким як раніше ніколи не буде. А потім розумієш, це не кінець", - каже Олександр.
Сам Джайлз каже: його найгірший день, десять років тому, насправді дав йому можливість відкрити світ і себе з нового боку. А ще зрозуміти: склянка завжди наполовину повна.
Бобові (квасоля, сочевиця, арахіс, нут, горох) багаті білками, що допомагають шкірі регенерувати і довше залишатися молодою. Про користь бобових у раціоні розповіла дієтологиня Оксана Скіталінська, передають Патріоти України. За її словами, бобові мают...
Якщо вивертати одяг перед пранням, це збереже довше життя улюбленому вбранню, передають Патріоти України. Чи потрібно вивертати речі навиворіт перед пранням у пральній машинці? Хтось це робить, хтось - не вважає необхідним. Втім, експерти радять не пол...