Багато хто вважає розчинну каву "псевдокавою", яка нібито містить хімію і не має користі. Але відомий польський дієтолог Бартек Кульчинський переконує: насправді все зовсім не так, передають Патріоти України.
У своєму відеоблозі фахівець пояснив, як виготовляють розчинну каву, чим вона відрізняється від зернової, і чи варто її уникати.
Розчинна кава виготовляється зі справжніх кавових зерен: їх обсмажують, перемелюють, заварюють у промислових умовах, а потім сушать. Найякісніший метод — сублимаційна сушка, яка зберігає максимум корисних речовин і смаку. Жодних хімічних домішок у справжній розчинній каві немає — якщо це не "кавовий напій", до якого додають цукор, сиропи, стабілізатори й ароматизатори.
Дослідження показали, що розчинна кава містить більше антиоксидантів, зокрема хлорогенової кислоти, ніж деякі сорти зернової. Ці речовини мають потужні протиракові властивості. Крім того, розчинна кава має високу антиоксидантну активність.
Так, у розчинній каві його вдвічі більше, ніж у зерновій. Але — це не критично. Адже кількість акриламіду в обох видах кави є низькою й не перевищує допустимих норм. Більше того, сама кава (і зернова, і розчинна) пов’язана зі зниженим ризиком розвитку раку, завдяки антиоксидантам.
У зерновій каві більше кофеїну, однак обидва варіанти залишаються безпечними і корисними за помірного споживання. Тип кави, спосіб її приготування й дозування мають набагато більший вплив на організм, ніж сама форма — розчинна чи ні.
У новому вірусному відео, яке набрало понад 2,2 мільйона переглядів, гастроентеролог попередив: сидіти на унітазі довше ніж 5 хвилин - небезпечно, а прокручування стрічки в телефоні лише погіршує ситуацію, передають Патріоти України. Ці поради пролунал...
Кислий, як лимон, корисний, як яблуко - аґрус повертається у моду. Цей недооцінений плід - справжній скарб для здоров’я і натхнення для кулінарії. З нього виходить неймовірне варення, освіжаючий сік і вологий пиріг, передають Патріоти України. Аґрус — ...