З риби можна приготувати багацько всіляких смачних страв: починаючи з ніжних рибних котлет та заливної риби, і завершуючи звичайними бутербродами, які на свято можна зустріти чи не в кожному домі, та ароматними рибними супами, передають Патріоти України.
Однак є одна проблема: після приготування страв із рибою у приміщенні може з’явитися стійкий рибний запах. Просочується ним і посуд, "причетний" до приготування ваших кулінарних шедеврів. Часом вивести цей запах дуже складно, як і цибулеві нотки. Тож у такі моменти вам згодиться геніальний лайфхак, яким ділиться РБК-Україна.
Засоби для чищення та спеціальні ароматизатори для кухні зазвичай із запахом риби не справляються. Дошки, ножі та миски "віддаватимуть" рибкою навіть після кількаразового миття.
Причина такого ефекту дуже проста — у рибі міститься з'єднання ТМАО (триметиламін оксиду), який потрібен для підтримки осмотичного тиску. У природі в цієї речовини майже немає запаху, але після декількох годин зберігання свіжої риби він стає гострим та дуже помітним. І саме цей запах в'їдається у будь-які поверхні — дерево, тканину, шкіру і навіть метал.
Позбутися його допоможе один простий засіб, який вже є на вашій кухні. Йдеться про звичайний білий столовий оцет. З нього потрібно приготувати робочий розчин: на кожні 100 мл води додають 10 мл оцту. У цей розчин поміщають весь посуд, який просмердівся рибою або цибулею, та залишають його відкисати на деякий час. Пізніше посуд просто добре полощуть у чистій воді або ж миють, як і зазвичай, з додаванням миючого засобу.
Вапняний наліт – це білі крейдяні мінеральні накопичення у вашому чайнику, які виникають тоді, коли воду нагрівають або залишають стояти, передають Патріоти України. З часом вапняний наліт у вашому чайнику може зменшити потік води, вплинути на ефективн...
Православна церква України 18 січня за новим стилем вшановує єпископа Афанасія Великого. За старим стилем 18 січня відзначають Водохресний святвечір - переддень Водохрещі. . У цей день колись чекали найлютіші морози року, які називають водохресними. ...