Що викликає депресію і як допомогти мозку дати відсіч: Науковці оприлюднили результати масштабних досліджень

Порушення розпорядку дня і депресія: психологічний взаємозв'язок

Недотримання звичного людині розпорядку дня, веде до депресивного стану, заявили науковці Об'єднаного Королівства за підсумками соціально-наукових спостережень. Як повідомляє сайті https://meta.ua/uk/news/, британці в ході дослідження, в якому взяли участь понад 85 000 добровольців, виявили досить важливий фактор, який впливає на розвиток депресії.

Після скрупульозного вивчення всіх даних, з'ясувалося, що чим частіше людина порушує режим дня, тим більша ймовірність того, що розвинеться депресія. Причому, як показали результати соціальних опитувань, цей фактор має вплив на всі вікові, соціальні та гендерні групи населення, будь ти бабусею на пенсії або молодим підприємцем, різниці немає. Немає ніякого значення в цьому питанні і расова приналежність - перед депресією усі рівні.

Також виявилося, що дистанційна робота, через пандемію, може сильно вплинути на психічне здоров'я. Психіка людини, яка звикла щодня до певного кола трудових обов'язків, просто впадає в ступор, після радикальних змін в робочому розкладі дня. Тому вчені радять швидше доводити режим до звичного або, хоча б, максимально близько наблизитись до нього. Стабільний режим, без різких і несподіваних змін, допоможе поліпшити психічне здоров'я і загальне самопочуття.

Режим дня, поради щодо вдосконалення

Також вчені рекомендують підлаштувати режим сну з природними добовими ритмами. В іншому випадку може розвинутися депресія. Адже, навіть переходи на літній час і назад, досить важко позначаються на емоційно-психічному стані людини. А вже постійні збої в порядку, апріорі ведуть до депресивного стану.

Крім цього з'ясувалося, що люди-жайворонки краще захищені від розладів настрою. Це пов'язано з генетичною схильністю до раннього підйому. Чим частіше і сильніше учасники дослідження відхилялися від природних біологічних годин, тим частіше розвивалася депресія, тривога і погане самопочуття. Тому головною профілактикою депресії вчені назвали здоровий сон, а це не менше восьми годин на ліжку, причому, хоча б, дві години до півночі, в провітреному приміщенні, без термальних аномалій - ні холодно, ні жарко.

Ви будете вражені ефектом! Домашній засіб, який вимиє плитку у ванній кімнаті до блиску

четвер, 11 серпень 2022, 17:07

Плитка у ванній, яка вічно покривається вологими випарами і мильним нальотом, складно піддається очищенню. Проте, досвідчені господині використовують перевірений засіб, який буквально змушує поверхню сяяти, передають Патріоти України. Відмити плитку у ...

Як швидко за копійки позбутися від неприємного запаху з пральної машини

четвер, 11 серпень 2022, 16:15

З плином часу від пральної машини може почати виходити запах затхлості і вогкості. Розповідаємо про старий аптечний засіб, який допоможе позбутися від неприємного запаху в машинці і запобігти його появі, передають Патріоти України. Вирішити проблему до...