"Двері в обличчя" - метод, коли ви отримуєте бажане за допомогою певної психологічної маніпуляції. Він полягає в тому, щоб змусити людину зробити щось, що вигідно вам, але абсолютно невигідно їй самій, провівши крізь воронку малопривабливих пропозицій, передають Патріоти України.
Уперше про цю методику розповів американський психологРоберт Чалдіні у своїй книзі "Психологія впливу". Прийом він пережив на власному досвіді, коли на вулиці до нього звернувся хлопчик, який запропонував купити квитки на подію за 5 доларів. Це було психологові зовсім не потрібне, тому він відмовився. Але хлопчик одразу ж запропонував йому шоколадки всього по 1 долару за штуку. Коли Чалдіні отямився, він стояв на вулиці з двома шоколадками в руках, хоча сам шоколад не любив, а юного продавця і сліду не було.
Суть прийому полягає в тому, що люди схильні йти на поступки і погоджуватися з не найприємнішою для себе пропозицією, якщо вона надійшла одразу після ще більш непривабливого прохання. Люди відчувають почуття провини за відмову – по суті вони зачинили двері перед тим, хто просить. Це змушує погоджуватися на наступне прохання.
Особливо ефективно методика діє на близьких людях, з якими вже встановлено досить тісні стосунки. Але використовують цей прийом і на роботі, і в особистому житті. Однак слід пам'ятати, що це маніпуляція. Використовувати її чи ні – вирішувати тільки вам.
Наприклад, ви хочете отримати новий проєкт на роботі, розширити зону відповідальності в рамках своєї посади. Розумієте, що ваше прохання не настільки очевидне, щоб керівник відповів згодою, і раптово висуваєте себе на позицію старшого менеджера, наприклад. Найімовірніше, ви отримаєте відмову, бо прохання звучить несподівано, і керівник, скоріш за все, про це не думав, і тут настає той самий момент для маніпуляції – ви пропонуєте віддати вам новий проєкт і проявити себе в ньому. Шанси на подібне "отримання" зростають.
Аналогічний приклад часто працює в сім'ї. Коли дружина заявляє про те, що їй абсолютно необхідна поїздка на екзотичні острови, а за фактом хоче отримати новий смартфон.
Однак, варто пам'ятати, що будь-які подібні практики залишаються маніпулятивними. І людина все одно розуміє, що нею намагалися керувати, це залишає осад. По-перше, наступного разу може не спрацювати, по-друге, ніхто не любить маніпуляторів.
Для ефективного досягнення власних цілей найкраще покращувати навички комунікацій, вчитися бути переконливим і мотивувати людей долучатися до ваших ідей і проєктів.
Не всі дрова однаково придатні для використання в різних типах опалювального обладнання, передають Патріоти України. Кожна порода дерева відрізняється характерною щільністю структури, тому не всі дрова однаково придатні для опалення. Які дрова найкраще...
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...