Навесні багато дачників висаджують розсаду. Для того, щоб вона добре росла її бажано підгодовувати, передають Патріоти України.
Кращі народні засоби для підживлення розсади
- Нашатирний спирт. Розчиніть 1 ч. л. нашатирного спирту в 10 л води, добре перемішайте і полийте під корінь.
- Яєчна шкаралупа. Візьміть шкаралупу 3−4 курячих яйця, залийте 3 л теплої води і поставте в темне місце на 3−4 дні. Настій стане каламутним та «ароматним». Розведіть його з водою 1:3 і полийте розсаду.
- Дріжджі. Залийте 100 г дріжджів 10 л води, додайте 2 ст. цукру та залиште на добу. Розведіть із водою 1:5 і полийте під корінь.
- Зола. Розчиніть у 10 л гарячої води ½ ст. золи, добу настоювати. Процидіть та полийте рослини.
- Бананова шкірка. Залийте шкірку 2−3 бананів (можна попередньо подрібнити) 3 л теплої води. Настоюйте шкурки 3 дні, потім процидіть і полийте рослини під корінь.
- Цибулине лушпиння. Знадобляться 2 склянки, щільно наповнених лушпинням цибулі. Залийте їх 2 л окропу та настоюйте близько 2 діб. Процидіть та розбавте водою 1:3.
Також дачники радять полив та підживлення розділити. Наприклад, увечері полити, а вранці підгодувати. Розсаду в ґрунті найкраще підгодовувати вранці у похмурий або хмарний день. Також не слід використовувати концентровані розчини добрив. Їх треба розбавляти, щоб не було опіків.
Занадто часті підживлення послаблюють рослини та знижують урожайність. Головне правило — краще не догодувати, ніж перегодувати. Слідкуйте за зовнішнім виглядом рослин. Якщо листя та стебла міцні, здорові, не поспішайте знову братися за препарати. А от якщо спостерігаються ознаки слабкості та в'янення, значить, час провести підживлення, наприклад:
- світлішає нижнє листя — брак азоту;
- листя жовтіє, сохнуть кінчики — нестача калію;
- тонкі пагони, листя фіолетового або блакитного відтінку — нестача фосфору.
Крім того, дачники радять не зберігати готові препарати, а для кожного підживлення робити свіжі.
Покрокова інструкція як звертатися до лікарів широкого та вузького профілів. У сучасній системі охорони здоров’я прийом до лікаря зазвичай передбачає наявність направлення від сімейного доктора або терапевта. Це потрібно для впорядкування медичної допо...
Дехто заморожує хліб перед вживанням. Дізнавшись причину, ви, ймовірно, також візьмете цю звичку на озброєння, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Справа в тому, що після заморожування в хлібі збільшується вміст клітковини порівняно зі свіж...