Тільки шкода! Названо вітаміни, які не варто приймати разом

Більшість людей хоча б раз у житті приймали вітаміни чи інші дієтичні добавки. Але, за словами лікарів, існують вітаміни, які конфліктують між собою, тобто їх не можна приймати разом, передають Патріоти України з посиланням на ТСН

Про це розповіли у виданні Very Well Health. Перш ніж приймати будь-які вітаміни й мінерали, треба поговорити з лікарем, щоб дізнатися, чи це безпечно, особливо якщо ви приймаєте інші ліки чи маєте якісь хвороби.

В США більше половини дорослих мешканців щодня приймають різноманітні добавки й вітаміни. Деякі допомагають боротися з дефіцитом, зміцнювати певні частини вашого тіла чи підтримувати загальне його здоров'я, тоді як інші заповнюють прогалини в поживних речовинах у раціоні. Незважаючи на те, що вітаміни й мінерали дійсно можуть запропонувати чимало переваг для здоров'я, експерти стверджують, що їх потрібно приймати з розумом. Наприклад, упевнитися, що всі ці вітаміни можна приймати одночасно без ризику для організму.

За словами Даніели Крамбл Сміт, сертифікованої дієтологині в Top Nutrition Coaching, певні вітаміни взаємодіють один з одним, що призводить до зниження ефективності, збільшення ризику побічних ефектів і навіть до потенційної шкоди здоров'ю. Інші експерти також стверджують, що людям варто використовувати харчові добавки з обережністю, оскільки більшість із них все ще вивчаються.

Якщо ви приймаєте будь-які вітаміни й мінерали чи плануєте додати їх до свого раціону, варто звернути увагу на те, які вони конфліктують між собою.

Які вітаміни не можна приймати разом: зменшують ефективність

На думку Крамбл Сміт, існують певні добавки, які не варто приймати разом, тому що вони значно знижують ефективність одна одної:

  • Залізо й кальцій — перше, що не можна приймати з залізом, це кальцій, тому що він значно зменшує всмоктуваність заліза. Якщо вам потрібно приймати ці дві добавки, спробуйте робити це з інтервалом хоча б у дві години, а ще краще — одну вранці, а другу ввечері.
  • Мідь і цинк — ці добавки конкурують за поглинання в організмі, тому їхнє одночасне приймання значно знижує ефективність. Якщо вам потрібно приймати обидві добавки, шукайте такі поєднання, які містять збалансоване співвідношення міді й цинку, або приймайте їх з інтервалом у шість годин.
  • Кальцій і магній — вони також можуть перешкоджати всмоктуванню їх у кишківнику, тому краще пити ці мінерали в різний час дня.
  • Вітамін В12 і вітамін С — вітамін С зменшує кількість вітаміну В12, що поглинається організмом. Ці добавки рекомендовано приймати з інтервалом у 2 години.

Лікарка-дієтологиня та тренерка Мері Сабат також впевнена, що важливо пам'ятати про порядок приймання вітамінів і мінералів. Наприклад, кальцій краще приймати з їжею, тоді покращується його засвоєння. А ось залізо краще засвоюється натщесерце.

Несумісні вітаміни: які добавки взагалі не можна пити одночасно

  • Вітамін С й залізо — хоча вітамін С і може покращити засвоєння заліза в організмі, проте якщо приймати його в надто великих дозах, це може призвести до його надлишку та збільшити ризик отруєння залізом. Приймайте ці добавки з інтервалом щонайменше у 2 години.
  • Вітамін D і кальцій — якщо ви запитуєте себе, з чим не можна приймати вітамін D, то найперше, що варто виключити, — це кальцій. Приймання цих добавок разом може призвести до гіперкальціємії (надлишку кальцію в крові), що збільшує ризик появи ниркових каменів чи проблем із серцем.

Експерти кажуть, що потрібно також звернути увагу на різноманітні порошки, протеїнові батончики та гумки, енергетичні напої, які також можуть містити мінерали й вітаміни. Деякі з цих інгредієнтів можуть погано поєднуватися разом чи становити ризик для здоров'я.

Що треба їсти, аби знизити ризик хвороб серця? Лікарі розставили крапки над "і"

середа, 4 грудень 2024, 9:29

Вітаміни та мікроелементи, які щодня споживаються з їжею, мають значний вплив на здоров'я. Серед них особливе місце займають калій, вітаміни B, C і D., передають Патріоти України. За даними дослідження, регулярне вживання продуктів, багатих калієм, сут...

Народні прикмети на 4 грудня: День святої Варвари. Що українки категорично не робили в день пам'яті заступниці жінок і чого уникали чоловіки аби не потрапити у халепу

середа, 4 грудень 2024, 7:05

4 грудня, за новим церковним календарем (17 грудня за старим) Церква вшановує пам'ять великомучениці Варвари Іліопольської. Ця свята вважається захисницею від раптової і насильницької смерті, а також заступницею всіх жінок, передають Патріоти України. ...