Взимку українці зігріваються та оздоровлюються чаєм із медом. Але щоб цей продукт приносив очікувану від нього користь, він має бути натуральним, передають Патріоти України.
Як відрізнити якісний мед від підробки, розповів учасник проєкту "Пара на мільйон" на "Новому каналі", хімік Гліб Репіч. У народі існує повір'я, якщо налити натуральний мед на дно тарілки, долити зверху холодної води і здійснювати кругові рухи, то його поверхня набуде форми бджолиних сот. Начебто проявиться генетична пам'ять меду. Але ж це міф!
За словами хіміка, якщо взяти замість меду цукрову карамель і повторити ті ж дії, то з’являться такі самі стільники. Насправді це ніякі не стільники, а просто хвилі. Подібні до тих, які вода залишає на поверхні піску у водоймах. Цей метод не підтвердить натуральність меду. У домашніх умовах можна відрізнити якісний мед за допомогою особистої біолабораторії: очі, нюх та смак.
Консистенція
Мед повинен кристалізуватися до зими. Ця консистенція означає не те, що в мед додали цукор, а навпаки: рівномірно кристалізований мед – це показник якості. Допускається кристалізація меду – від дрібнозернистої до крупнозернистої. Єдиний мед, який не кристалізується – це акацієвий. Однак варто уважно дивитися на його консистенцію. Хороший мед повинен стікати рівномірним тонким струмком і стелитися гіркою.
Смак
Якісний мед має яскраво виражений приємний смак та запах. Жодних кислих і карамельних ноток. При ковтку трохи б'є в горлі через нудотність. Це означає, що продукт в порядку. За цими критеріями має бути зрозуміло, чи якісний мед ви придбали.
На жаль, є речі, які просто так, на жаль, не перевірити – це наявність шкідливих речовин та антибіотиків. Тут діє тільки сумлінність виробника.
Колір
На колір мед може бути від прозорого (безкольорового), білого, світло-жовтого до темно-коричневого, рідкої, в'язкої, дуже в'язкою чи щільної консистенції.
Ознакою ідеальних дерунів служить рум’яна скоринка зовні, яка приховує м’яку та соковиту основу, передають Патріоти України. Досвідчені кухарі розповіли про кілька секретів ідеальних дерунів, які не встигнуть навіть затриматись на столі. Важливо не пер...
Якщо ви хоча б раз готували бульйон з м'ясом, ви помічали, що на поверхні води з'являється пінка. Одні її знімають, інші залишають як є. Тож давайте розбиратися, чи потрібно прибирати пінку з м'яса під час варіння, передають Патріоти України з посиланн...