ТОП-5 життєвих подій, які змінюють нас зсередини

Ми постійно змінюємося, хоч і не завжди помічаємо це. Зміни в житті можуть зробити нас щасливішими або сумнішими, наділити мудрістю або змусити розчаруватися в собі. Все залежить від того, чи будемо ми готові до змін, передають Патріоти України.

Найбільше на внутрішній стан людини впливають таких п’ять подій.

Поява домашнього вихованця

Про нашу любов до чотирилапих друзів красномовно говорить кількість лайків під картинками з котиками в соцмережах.

Це не новина: домашні тварини створюють атмосферу затишку, допомагають упоратися зі стресом та тривогою. У будинках, де живе кіт чи пес, люди рідше страждають від хвороб серця. Багато хто спеціально підбирає собі вихованця, піклується про нього, як про члена сім’ї.

Але навіть звичайний дворовий пес чи кіт із притулку може стати джерелом радості на довгий час. Дослідження показують, що у тих, хто грає з домашніми тваринами по 15-20 хвилин на день, підвищується рівень серотоніну та окситоцину – речовин-нейротрансмітерів, які традиційно асоціюються з радістю та щастям.

Цікаво, що правильне і зворотне: наприклад, у собак під час взаємодії з господарем рівень окситоцину також підвищується. Виходить, кожен залишається у виграші.

Вступ у шлюб

Стрес, який ми переживаємо, коли плануємо весілля, зазвичай перекривається радістю та натхненням від перспективи пов’язати своє життя з коханою людиною. Крім цього очевидного придбання, одружені люди отримують і певний психологічний імунітет – вони рідше страждають від депресії, менше схильні потрапляти в залежність від наркотиків, загалом більш задоволені собою та своїм життям, ніж самотні люди.

Щоправда, ці переваги доступні лише тим, хто щасливий у шлюбі.

У неблагополучних сім’ях психологічний клімат швидше гнітить, проте перераховані загрози стають ще небезпечнішими. Стреси, тривоги та емоційне насильство найважче відбиваються на стані жінок. І справа не в тому, що вони схильні приймати все близько до серця. Причина криється в механізмах залагодження конфліктів: жіночий стиль передбачає більше емпатії та налаштування на почуття партнера, тоді як чоловіки зазвичай менш чуйні і в ситуації конфлікту воліють уникнути неприємної розмови.

Розлучення

Розлучення з тим, кого ми колись дуже любили, може виявитися навіть серйознішим випробуванням, ніж його смерть. Адже в цьому випадку ми переживаємо гірке розчарування – у своєму виборі, своїх надіях та мріях. Ми можемо втратити орієнтири і впасти в глибокий смуток.

Жінки краще справляються із наслідками розриву, ніж чоловіки.

Читайте також: 9 загроз, які можуть зруйнувати шлюб

Народження дітей

З появою дітей життя стає більш яскравим і насиченим. Так підказує здоровий глузд. Але статистика нагадує, що все не так однозначно.

Дослідження продемонструвало, що майбутні батьки, як правило, переживали звістку про поповнення у сімействі з натхненням та приємним хвилюванням. Але надалі дві третини з них зазнали різкого падіння рівня щастя, якраз на другому році виховання дитини, коли первинна ейфорія пройшла і життя повернулося в стабільне русло.

На другому році виховання дитини ейфорія минає, і життя молодих батьків повертається у звичне русло.

Правда, більш раннє дослідження все ж таки додає оптимізму: сьогодні батьки в цілому не більш щасливі, ніж 20 років тому, але вони все ж таки щасливіші за тих, у кого дітей немає зовсім. Щодо умов, які визначають, чи буде народження дитини позитивним досвідом для нас, психологи практично одностайні: вагітність має бути бажаною, і ми повинні відчувати підтримку від близьких, особливо в перші роки.

Смерть батьків

Хоча ми всі проходимо через це і навіть можемо намагатися готувати себе заздалегідь, втрата близької людини все одно стає трагедією.

Наскільки сильним буде почуття горя, залежить від нашого зв’язку з батьками. Зазвичай чоловіки більше журяться про втрату батька, тоді як дівчатам важко змиритися зі втратою матері.

І чим ми молодші, тим нам болючіше. Діти, які втратили батьків, коли були маленькими, мають слабкіший імунітет і більш схильні до ризику депресії та суїциду. Цей ризик збільшується, якщо батьки самі були нещасні і пішли з життя, наклавши на себе руки.

Народні прикмети на 23 листопада: Не забудьте посвятити хліб-сіль. Що не можна робити цього дня, щоб не відвернути щастя, а що варто здійснити

субота, 23 листопад 2024, 7:05

Православне свято 23 листопада за новим календарем (6 грудня за старим) - день пам'яті святителя Амфілохія. Також сьогодні поминають усіх, в Україні голодом заморенних. За юліанським календарем - день пам'яті апостолів від 70-ти - Іродіона, Ераста, Олі...

Творять дива! Названо продукти, які корисні для судин та допомагають уникнути хвороб

субота, 23 листопад 2024, 6:47

Правильне харчування допомагає зміцнити здоров’я серцево-судинної системи, судин та запобігти хворобам. Нутриціолог назвала корисні продукти, які мають бути у раціоні,. РБК-Україна (проект Styler) повідомляє про 20 продуктів харчування, які допомагають...