Чи знаєте ви, що більшість режимів у сучасних пральних машинках або непотрібні, або можуть пошкодити ваші речі? Це пов’язано з тим, що виробники для привернення уваги покупців вигадують та додають нові режими. Однак близько 70% програм просто непотрібні чи навіть небезпечні. Розповідаємо, які режими прання корисні, а якими не варто користуватися, щоб не пошкодити свої речі, передають Патріоти України.
Ще від середини двадцятого століття, коли були винайдені пральні машинки, вони мали мінімальний набір функцій. Однак прилади з успіхом могли впоратися з основним завданням – випрати білизну з різних тканин.
Основні режими прання перших пральних машин:
Було ще «відтискання» і «полоскання», але ці програми не належить безпосередньо до прання. Отже, класичних режимів було лише три.
Це основний режим прання при якому пральна машинка набирає мінімальну кількість води, підвищує максимальну температуру прання і продовжує час роботи. Такі умови потрібні для того, щоб речі з бавовни та льону не втрачали свій привабливий зовнішній вигляд і водночас добре відіпралися. Якщо запускати цю програму, то можна завантажувати у пральну машинку максимально допустиму кількість речей, наприклад, 5 кілограмів.
Варто пам’ятати, режим «бавовна» є класичною програмою, тому безпечна та надійна для ваших речей. А ось нова «бавовна еко», навпаки, є небезпечною для прання. Під час цього режиму у машинку заливається мало води, а речі довше крутяться у барабані, щоб компенсувати мінімальну кількість води під час прання. У результаті – речі втрачають свій гарний зовнішній вигляд і швидше зношуються та псуються.
Під час запуску цієї програми пральна машина набирає достатню кількість води, проте помітно більше, ніж у разі «бавовни». Але на цьому режимі прання займає менше часу. Тому за рахунок цього – повної протилежності режиму «бавовни», пральна машинка ефективно та дбайливо відпирає синтетичні речі.
Слід пам’ятати, що на режимі «синтетика» можна прати одягу не більше трьох кілограмів. Тобто, це приблизно удвічі менше, ніж заявлено виробником в інструкції. Якщо покласти максимальну кількість речей – 5-7 кілограмів, то вони досить швидко зіпсуються і з’являться дірки.
Це дуже потрібний та ефективний режим, при якому машинка набирає максимально можливу кількість води для прання і повільно пере на дуже малих обертах. Під час запуску цієї програми навіть трохи похитується барабан з боку на бік. Це необхідно для того, аби прання було делікатним, а тканина не зіпсувалася. Цей режим ідеально підходить для того, щоб замінити ручне прання.
У сучасних пральних машинках є велика кількість додаткових режимів, але вони всі є варіаціями трьох основних програм для бавовни та синтетики. Розглянемо всі їхні особливості та відмінності один від одного.
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...
Жоден ранок не обходиться без запашного напою, який бадьорить і заряджає енергією на весь день, передають Патріоти України. Розповідаємо, чи можна підігріти каву в мікрохвильовці, як це вплине це на якість і смак напою. Так, напій можна підігрівати у м...