Цей простий трюк допоможе схуднути, не встаючи з-за столу - науково доведений факт

Науково доведено, що на успіх схуднення впливає не тільки те, що ми їмо, але і як ми їмо. Деякі наші харчові звички можуть істотно вплинути на зовнішній вигляд і сприяти, або навпаки – гальмувати, процес скидання ваги, зазначають Патріоти України.

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в Scientific Reports, одна з харчових звичок, а саме - жувати повільно і ретельно пережовувати їжу, може посприяти відчутному скиданню зайвої ваги.

В рамках експерименту, дослідники попросили 11 чоловіків з нормальною вагою пройти три випробування: пити рідку їжу кожні 30 секунд, пити рідку їжу, але тримати її в роті протягом 30 секунд, перш ніж проковтнути, і пережовувати їжу 30 секунд.

Примітно, що вживання їжі трьома способами призводило до однакового рівня насичення, але саме повільне жування виявилося найефективнішим способом для схуднення.

Вся справа в харчовому термогенезі, індукованому дієтою (DIT). Це енергія, яка витрачається нашим організмом на поглинання, перетравлення, засвоєння їжі, швидкість метаболізму. Низький рівень DIT сприяє збільшенню ваги, в той час, як високий рівень має протилежний ефект.

Попри те, що повільне пережовування їжі в контексті схуднення може здатися незначною дією, посилене жування підвищило в учасників їх DIT. Отже, кумулятивний ефект, що виникає кожен раз, коли ви їсте, може привести до цілком відчутних результатів.

До слова, це далеко не перший експеримент, де доведено позитивний вплив повільного приймання їжі та ретельного пережовування продуктів на втрату ваги.

Наприклад, клінічне дослідження, опубліковане в журналі Академії харчування і дієтології, показало, що тривале пережовування їжі перед ковтанням зменшує розмір з'їденої порції.

Це справді працює! ТОП-10 продуктів від головного болю

п’ятниця, 11 квітень 2025, 10:28

Якщо під рукою немає таблеток або ви не бажаєте розв'язувати проблему медикаментозно, кухня може стати вашим союзником у боротьбі з головним болем. У звичних продуктах часто ховаються природні засоби, які здатні полегшити біль або навіть запобігти його...

Нині це може здивувати! Чому в СРСР постійно ламалися телевізори

п’ятниця, 11 квітень 2025, 9:55

Телевізійна техніка радянської епохи, особливо моделі 1950-1980-х років, займає особливе місце у пам'яті покоління, яке жило за часів СРСР. Попри те, що телевізори були дефіцитним і дорогим товаром, символом престижу та важливим джерелом інформації та ...