Навесні дачники приступають до роботи на городах і в садах. Одна зі складових підготовки до врожайного літа - обрізка дерев. Такий етап дуже важливий - його не варто відкладати в довгий ящик. Але необхідно пам'ятати про низку важливих нюансів, щоб неправильна обрізка плодових дерев не коштувала вам всього врожаю, передають Патріоти України.
По-перше, обстежте дерево на наявність пагонів, які ростуть всередину або мають ознаки хвороби. Від них обов'язково варто позбутися. Якщо доведеться обрізати багато гілок, не турбуйтеся - з ними дереву краще точно не буде. По-друге, необхідно пам'ятати, що підрізати можна тільки здорові і міцні гілки.
Не менш важливий нюанс - період обрізки. Досвідчені садівники радять робити весняну обрізку дерев до початку сокоруху. Якщо проігнорувати це правило, у вашого дерева ослабне імунітет, а це позначиться на врожайності. Не забудьте також обробити зрізи, щоб в дерево не потрапила інфекція.
Обрізка плодових дерев під час плодоношення - процес доволі специфічний. Найчастіше це робиться для поліпшення врожайності. Дачники радять проріджувати гілки, щоб забезпечити кращу освітленість крони. Не бійтеся втратити урожай. При правильному проріджуванні врожайність залишиться на високому рівні, а ось якість плодів буде помітно кращою.
Часто дачники ставлять собі питання, чи можна обрізати верхівки плодових дерев. Справа в тому, що якість фруктів, які ростуть на нижніх гілках, безпосередньо залежить від їх освітленості. Щоб сонячні промені краще проникали до нижніх гілок, проріджувати верхівку потрібно обов'язково. Ви зможете досягти рівномірного розподілу плодів по дереву тільки якщо прорідити верхівку більше, ніж нижні частини крони.
Багато дачників не знають, як правильно обрізати фруктові дерева. Більшість садівників обрізають їх восени - відразу після збору врожаю. Розглянемо поширені помилки при обрізанні дерев на прикладі яблуні, яка є майже в кожному саду. Як не можна обрізати яблуню:
Якщо ви вже вирішили обрізати дерева, важливо пам'ятати про одне правило: більше - не означає краще. Часто дачники через недосвідченість обрізають занадто багато гілок. В інших випадках городники допускають протилежну помилку - прибирають занадто мало пагонів. Якщо повторите цю помилку - результатів від весняної обрізки дерев можете не чекати.
Бобові (квасоля, сочевиця, арахіс, нут, горох) багаті білками, що допомагають шкірі регенерувати і довше залишатися молодою. Про користь бобових у раціоні розповіла дієтологиня Оксана Скіталінська, передають Патріоти України. За її словами, бобові мают...
Якщо вивертати одяг перед пранням, це збереже довше життя улюбленому вбранню, передають Патріоти України. Чи потрібно вивертати речі навиворіт перед пранням у пральній машинці? Хтось це робить, хтось - не вважає необхідним. Втім, експерти радять не пол...