У пошуках балансу помірного споживання: Що буде з організмом, якщо пити дві чашки кави на добу

Про небезпеку кави вчені та лікарі попереджали вже неодноразово. Якщо протягом дня ви тішите себе більше, ніж однією чашкою тонізувального напою, спішимо вас попередити про небезпеку.

Вживати каву, коли у вас проблеми з тиском, – це не надто гарна ідея, яка тягне за собою смертельні ризики. Що обіцяє ваше серце після вживання 2 і більше чашок на день, розповідаємо далі.

Чим небезпечна кава

Збільшуючи дозу кави ви пропорційно збільшуєте і ризики передчасної смерті, кажуть дослідники Американської кардіологічної асоціації. Вони застерігають людей з важкою формою гіпертонії від споживання кави.

Передували таким висновкам експерименти, до яких залучили 18 600 чоловіків і жінок, вік яких був від 40 до 79 років. Протягом 19 років за ними уважно спостерігали вчені, проводили контрольні дослідження та опитування. В результаті аналізу даних вдалось встановити, що люди, які вживали більш ніж 2 чашки кави вдень, автоматично подвоювали ризики смерті. У дослідженні йдеться про тих, хто мав хронічні проблеми з артеріальним тиском: показники були 160/100 міліметрів ртутного стовпчика або більше.

Цікаво, що в людей, які обмежували споживання кави до 1 чашки або ж пили зелений чай, який також містить кофеїн, не виявили жодних побічних ефектів. Ба більше, низка раніше проведених досліджень доводить користь від споживання саме 1 кави на день: так ви можете захистити себе від серцевих захворювань, інфарктів або інсультів, розвитку хронічних захворювань, зокрема діабету 2 типу та деяких видів раку.

Помірне споживання кави також допомагає контролювати апетит, захищає від депресії та покращує концентрацію уваги. Зі зростанням кількості спожитого тонізувального напою, збільшується і сила ефектів, тож з корисних вони переростають у смертельні.

Наше дослідження мало на меті визначити, чи відомий захисний ефект кави також поширюється на людей з різними ступенями гіпертонії; а також досліджували вплив зеленого чаю на ту саму популяцію,
– пояснив один з авторів дослідження Хіроясу Ісо.

Творить дива! Названо ягоду, яка допомагає думати швидше і зберігає здоров’я мозку

четвер, 21 листопад 2024, 13:00

Їжа впливає на роботу мозку, підтримуючи або погіршуючи пам’ять та когнітивні функції. Зокрема, додавання до раціону ягід журавлини може сприяти збереженню гостроти розуму та підтримки мозку у зрілому віці, передають Патріоти України. Про це свідчить д...

А ви це знали? Чому не можна залишати дверцята пральної машини відчиненими

четвер, 21 листопад 2024, 12:00

Багато хто відкриває їх, щоб барабан висохнув всередині. Але, виявляється, так робити не варто, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Часто після того, як завершується прання, дверцята пральної машини залишають відчиненими. Вважається, що та...