Українцям у магазинах часто продають небезпечні фальсифікати масла. Є кілька способів, як розпізнати таку продукцію. Насамперед слід звертати увагу на маркування товару, але якість також можна перевірити й вдома,передають Патріоти України.
Про це у коментарі OBOZREVATEL розповів професор кафедри технології м'ясних, рибних та морепродуктів НУБіП Олександр Савченко. За його словами, фальсифікат можна відрізнити від натуральної продукції, пожувавши його. Присмак у такого масла терпкий.
"Досвідчений дегустатор спробує цей продукт і скаже, що там є рослинний жир. Якщо, скажімо, з'їсти шматочок такого масла або просто по всьому роту розмазати, то воно (масло) начебто спочатку як нормальне – і за консистенцією, і за кольором та за смаком. Визначити дуже важко. Але ось після того, як з'їв цей шматок, то потім виникає терпкий присмак, такі відчуття в піднебінні, у ротовій порожнині", – каже професор.
Спосіб №2 – розігріти масло на сковороді
Ще один метод, який допоможе дізнатися, чи не придбали ви фальсифікат – підігріти масло на сковорідці. Так, якщо вершкове масло натуральне, воно дає піну за рахунок молочного білка, який є в цьому продукті.
При цьому якщо це рослинний жир, то масло розтікатиметься без будь-якого піноутворення.
Спосіб №3 – зробити аналіз продукції
Третій метод – зробити аналіз купленого масла, проте цей спосіб не з дешевих. Але він точно покаже, що у продукті.
Аналіз визначає масову частку рослинних жирів у маслі. Вартість його сягає 1500-2000 грн.
Неприємний запах у шафі - проблема, з якою стикаються багато людей. Але не поспішайте використовувати хімічні освіжувачі: іноді достатньо простого природного засобу, щоб повернути речам свіжість. Один із найефективніших і водночас натуральних методів -...
18 липня за новим церковним календарем (31 липня - за старим) - день пам'яті святого мученика Еміліана, який загинув за віру. У народі день дістав назву Омелянів. 18 липня за старим календарним стилем - день пам'яті священномученика Євсевія, єписк...