Увага, це "отрута"! Як розшифрувати етикетки продуктів, щоб не купити суцільну "хімію"

Дуже часто ми поспіхом кладемо улюблену їжу в продуктовий кошик і навіть не звертаємо увагу на етикетки. Все тому, що розібратись у надписах на них досить складно і для цього потрібен час. Але якщо знати, що приховують позначки - ви вбережете себе та свою родину від дійсно шкідливих продуктів,, передають Патріоти України.

Редакція FoodOboz розповість про те, як виглядають етикетки якісних продуктів. А також про написи, які вказують на те, що їжа є шкідливою і її вживати не можна.

Відкидаємо зайве

Перший компонент, який зазначений на упаковці – це той, якого найбільше у даному продукті. Вже потім йдуть барвники та ароматизатори з позначкою "Е". Обов'язковою є відмітка про відсутність ГМО. Наступними повинні бути ті компоненти, які не властиві даному продукту, але їх використовують під час виробництва. Наприклад, в м'ясі може бути соя. Або ж, дуже часто для різних продуктів використовують такі компоненти білкової природи як глютен. кунжут, яйця, селеру. горіхи.

Визначаємо харчову цінність

Харчова цінність – це кількість жирів, трансжирів, насичених жирів та клітковини. Ці показники важливі для тих людей, які уважно слідкують за своїм здоров'ям. Також, на етикетці повинне бути вміщене співвідношення білків, жирів і вуглеводів. Окремо. кількість кілокалорій на 100 грам продукту.

Багатокомпонентний склад – привід сумніватись

Погодьтесь, що якщо склад звичайного сірого хлібу на упаковці займає 10 рядків – це не досить ненормально. До того ж, вважається, що сірий хліб значно корисніший за білий. Але серед великої кількості компонентів можна побачити підсилювачі смаку, різноманітні барвники і біле борошно. І все це. звісно ж, залежить від виробника. Тому уважно слідкуйте за тим, щоб в складі були лише цільнозернове борошно, вода, сіль та дріжджі.

В яких продуктах є трансжири

Трансжири є у всіх продуктах. які проходять глибоку промислову переробку. Сюди належать різноманітні напівфабрикати, пакетовані соуси, плавлені сирки, батончики, маргарин. І про це обов'язково повинна бути інформація на упаковці. Але якщо ви бачите в складі продукту трансжири – повинні розуміти, що ці компоненти завдають неабиякої шкоди здоров'ю. Такі жирні кислоти просто руйнують організм.Ці речовини використовують для того, щоб їжа довше зберігалась і мала апетитний вигляд.

Якщо ви бачите на етикетці наступні написи – це трансжири:

 • гідрогенізовані жири;
 • частково гідрогенізовані жири
 • кулінарний жир;
 • кондитерський жир;
 • маргарин
 • рослинні олії (ріпакова та каноли);
 • еквівалент какао-олії.

Як на етикетці приховують вміст цукру

Якщо у складі ви не бачите слова "цукор" – це не означає, що цього компоненту там немає. Інгредієнт використовують у виробництвы багатьох продуктів для того, щоб продовжити термін придатності.

 • глюкозно-фруктозний сироп;
 • глюкоза;
 • фруктоза;
 • сахароза;
 • інвертний сироп;
 • патока;
 • екстракт солоду;
 • сорбіт.

Термін придатності

Для того, щоб визначити свіжість продукту. просто звіряйте дату виробництва і закінчення терміну придатності. Ці показники обов'язково повинні бути вказані на упаковці.

Для кави як у кав’ярні: Що зробити, щоб молочна пінка не осідала

п’ятниця, 22 вересень 2023, 18:09

Смачну каву з пишною молочною пінкою можна приготувати, не виходячи із власного дому. І для цього знадобляться прості інструменти, передають Патріоти України. Окрім чашки із завареною кавою та молока знадобиться мікрохвильовка, а також один із "спецінс...

Виберіть інструмент, який найбільше подобається - і дізнайтеся музику своєї душі.

п’ятниця, 22 вересень 2023, 17:08

Це не просто тест, це ковток свіжого повітря, передають Патріоти України. Отже, все, що вам потрібно, це вибрати музичний інструмент…. У вас фіолетова душа … Боже мій, яка вона прекрасна. Це дуже чуттєва і вразлива душа. Люди з такою душею неймовірно д...