Маємо як мінімум дві причини на початку весни влаштувати автомобілю генеральну інспекцію. По-перше, на чистих дорогах водії переходять до більш активної їзди, і по-друге, треба усунути ті згубні сліди, які залишає в машині зимова експлуатація. Про це пише АвтоЦентр, передають Патріоти України.
Для сучасного авто весняну перевірку можна проводити тільки на СТО. Причому бажано на такій, де для цього є особливий комплект діагностичного обладнання — так буде і швидше, і дешевше. Що можна виявити на автомобілі після зимової експлуатації і як при цьому не заплатити зайвого.
Ходова частина — перше, що страждає на зимових шляхах. Навіть якщо зима не була сніжною та морозною, підвісці коліс, гальмам та рульовому управлінню доводиться працювати в несприятливих режимах. Тож не дивно, що навесні доволі часто власникам доводиться заміняти кульові опори, кермові шарніри, стійки стабілізаторів, сайлентблоки та амортизатори.
Якщо ремонт ходової вчасно не зробити, машина буде гірше керуватись і неефективно гальмувати, особливо на нерівній дорозі. І при тому прискореному зносу піддаватимуть не тільки вже «розхитані» деталі, а й інші, сусідні, які в принципі могли б ще послужити. Одне з таких вагомих для бюджету ускладнень — прискорений знос шин через те, що колеса встановлені неправильно через проблеми з підвіскою. Але справжня підступність сучасних конструкцій у тому, що навіть розхитана підвіска часто не гримить, і водій не здогадується про близький ремонт. Тому після зимового сезону машині та потрібна професійна діагностика в умовах автомайстерні.
Специфіка ходової у тому, що її несправності повністю проявляються тільки на ходу, коли деталі рухаються. Тому від діагноста потрібен великий досвід, щоб не пропустити можливий люфт у тому чи іншому шарнірі. Тож зрозуміло, чому послуги хорошого майстра коштують чималих грошей. Але на заміну «людському фактору» на передових СТО є діагностичні стенди, які перевіряють ходову машини швидко і безпомилково.
Наприклад, на деяких СТО ходову перевіряють на SDL-діагностичних лініях, так званих вібростендах. Це обладнання, яке імітує рух автомобіля в різних умовах, виконуючи водночасточну діагностику амортизаторів, гальмівних зусиль та підвіски.
Згаданий стенд виконує кілька етапів перевірки, зокрема:
Після зимових перепадів температур і холодних стартів двигун варто перевірити «на комп’ютері». Діагностичний сканер видасть помилки в роботі основних систем, допоможе оцінити хід згорання робочої суміші у циліндрах, виявить колишні збої в електрообладнанні. Кваліфікований діагност на підставі цих даних зробить висновок про стан важливих систем мотора і за потреби дасть рекомендації із заміни певних деталей.
Також важливо перевірити рівень робочих рідин у системах і оглянути двигун та навколишній простір, щоб побачити, чи не мали місце протички оливи, охолоджувальної та інших рідин. Найменша підозра щодо зниження рівня рідин має стати приводом для більш уважної перевірки, бо і найменша протичка з часом стане небезпечною — адже коли відбудеться втрата оливи, антифризу, гальмівної рідини чи рідини гідропідсилювача керма, діло може завершитись поламкою двигуна або аварією на дорозі.
Протягом холодного сезону серйозних випробувань зазнає акумуляторна батарея. Тож навесні варто показати її досвідченому електрику, щоби він перевірив її особливим тестером і виніс вердикт щодо стану АКБ та електрообладнання машини. Те, що взимку через велике споживання струму акумулятор подовгу залишається напіврозрядженим, типово для багатьох машин. Але не всі власники знають, наскільки це шкідливо для довговічності батареї.
Зазначимо, що під час тестування АКБ важлива кваліфікація автоелектрика і рівень відповідальності всієї СТО. Нюанс у тому, що доволі часто недосвідчені «сервісмени» мають для клієнта тільки одну пораду: заміна АКБ новою.
Зрештою зробіть елементарний огляд джгутів проводки — чи не має на ній пошкоджень ізоляції, і чи не порушена цілісність роз’ємів.
Щоб не зіпсувати враження від подорожі, важливо взяти із собою все необхідне. Збираючись у дорогу, слід пам'ятати про такі необхідні в поїздці речі, як документи, гроші або ліки, передають Патріоти України. За даними деяких досліджень, 37% людей зізнаю...
Наші предки особливо шанували забобони, пов’язані з грошима. Вони уникали позичати чи брати гроші в борг, оскільки боялися втратити свій фінансовий добробут. Вважалося, що не слід давати гроші на початку тижня, саме в понеділок, оскільки це могло призв...