Після великоднього застілля залишається чимало шкаралупи від свячених яєць. І постає закономірне питання, що з нею робити, адже викидати такі залишки, вочевидь, не надто хороша ідея, передають Патріоти України.
Про що каже традиція
До шкаралупи, що залишилась після Великодня, наші предки ставились дуже уважно і вважали, що викидати її – гріх. Тому її закопували в полі, на городі чи в саду. Вважалось, що таке благословення зробить землю більш родючою.
Таким же чином освячені шкаралупи "віддавали" воді. Просто на Великдень залишки перших яєць кидали у річки, озера та інші водойми. Вважалось, що у свято вода здатна донести шкаралупу до світу мертвих і так вони знатимуть про настання свята Воскресіння Господнього.
Були і інші способи використати залишки. Так часом їх перемелювали і додавали до курячого корму, щоби отримати міцніші яйця. У деяких регіонах вважалось, що свячені шкаралупи варто ховати за іконами. А у Галичині їх закидали на стріху, щоби привабити до оселі щастя.
Що зараз роблять зі шкаралупою свячених яєць
Один із варіантів використання залишків великодніх яєць – це спалити їх, а попіл використати як добриво. При цьому закопувати цей попіл треба там, де люди не топтатимуть його ногами. Хороший варіант – під плодовими деревами чи кущами.
Втім, священники переконують, що після освячення яєчна шкаралупа не набуває якихось особливих якостей і її можна утилізувати, як і будь-яке іншу звичайну органіку – відправити у смітник. Адже це просто "упаковка", в якій перебуває яйце. Однак, якщо бажання так чинити зі шкаралупою нема, священнослужителі радять закопувати її в землю чи спалювати.
Втім, у церкві кажуть, що не можна викидати у сміття наліпки для великодніх яєць, на яких зображено лик Ісуса чи будь-які інші святі. При цьому священники не радять використовувати такий декор взагалі. Таким чином прикрашання писанок перестає бути творчим процесом, а самі яйця стають неоригінальними. Тому краще розписувати їх самостійно.
Бобові (квасоля, сочевиця, арахіс, нут, горох) багаті білками, що допомагають шкірі регенерувати і довше залишатися молодою. Про користь бобових у раціоні розповіла дієтологиня Оксана Скіталінська, передають Патріоти України. За її словами, бобові мают...
Якщо вивертати одяг перед пранням, це збереже довше життя улюбленому вбранню, передають Патріоти України. Чи потрібно вивертати речі навиворіт перед пранням у пральній машинці? Хтось це робить, хтось - не вважає необхідним. Втім, експерти радять не пол...