З чим не варто їсти гречку? ТОП-3 продукти, які послаблюють корисні властивості крупи

Дієтологи називають гречану кашу найкориснішим видом крупи і рекомендують їсти мінімум пару разів на тиждень. Однак важливо поєднувати гречу з правильними продуктами.

Гречка – відмінний варіант як для сніданку, так для обіду та вечері. Вона підходить і тим, хто худне, і тим, хто набирає масу. А ще допомагає заповнити баланс мікроелементів та запобігти появі набряклості.

Гречані крупи можна їсти частіше, ніж інші види каш, адже в ній більше білка і немає глютена. Проте з деякими звичними нам усіма добавками гречку не варто поєднувати — адже вони зводять всю користь нанівець.

Гречка та молоко

Молоко містить лактозу, а гречана крупа – фітинову кислоту. Обидва ці компоненти ускладнюють процеси травлення, а втпарі можуть викликати здуття, біль у животі та інші неприємні відчуття.

Гречка та яйця

І хоча багато хто звикли додавати яйця в будь-яке наповнення сніданку, насправді білок у складі яєць погано поєднується з більшістю продуктів, ускладнює засвоєння амінокислот і може викликати проблеми із ШКТ. У дуеті з яйцями гречка теж погано засвоюється — поряд із хлібом та сиром.

Гречка та чорний чай

Гречка багата на залізо і особливо рекомендується людям з анемією. Тим часом міцний чорний чай містить дубильні речовини таніни, які зменшують біодоступність заліза та заважають йому засвоюватись. Краще запивати гречану кашу трав’яним збором або невеликою чашкою зеленого чаю.

А ви це знали? Де і в чому найкраще зберігати хліб, що він не пліснявів і не черствів

субота, 5 квітень 2025, 18:05

Якщо ваш хліб черствіє до закінчення терміну придатності, можливо, ви неправильно його зберігаєте. Але ви можете зберегти його свіжим набагато довше, якщо загорнете у один предмет, який, ймовірно, вже лежить у вашій кухонній шафі, передають Патріоти Ук...

Водіям на замітку! В Україні в паливо додаватимуть спирт - що це означає

субота, 5 квітень 2025, 13:08

Від 1 травня в Україні майже весь автомобільний бензин (окрім А-98 та палива для ЗСУ) має містити щонайменше 5% біоетанолу. Про це повідомило видання the page, передають Патріоти України. Біоетанол — це спирт, отриманий із біомаси. Його октанове число ...