За умов, коли через обстріли Росією може у будь-який момент надовго зникнути електроенергія, повноцінне прання та прасування може стати суттєвою проблемою.
Однак є дієві поради, що допоможуть почистити й освіжити одяг і без світла.
Можна, наприклад, дезодорувати одяг спреєм із білого оцту. Він також допомагає позбутися запаху у взутті. Для цього потрібно змішати 150 мл білого оцту зі 150 мл води та обприскати з пульверизатора одяг і взуття. Запах оцту зникне, коли одяг висохне. Він матиме вигляд і запах чистого.
Якщо одяг виглядає вицвілим, його потрібно замочити його у відрі холодної води з чотирма столовими ложками солі. Це видалить скупчення бруду і кіптяви.
Застарілих запахів можна позбутися, розвісивши одяг на вулиці або балконі. Він провітриться, а якщо буде сонячно, то зникнуть бактерії, що допоможе усунути будь-які запахи. Якщо одяг вовняний, то він гарно самоочищається, якщо провітрювати його в дощову вологу погоду під навісом.
Одяг часто пахне затхлістю шафи. У таких випадках можна використати ефірні олії. Кілька її крапель можна змішати з водою, а потім обприскати одяг цим розчином.
Замість праски розгладити складки можна за допомогою спрею, що містить кондиціонер для білизни. У пляшці з розпилювачем змішайте вісім частин води, одну частину кондиціонера для білизни та одну частину медичного спирту і добре перемішайте перед використанням. Після обприскування потрібно чистими руками розгладити складки.
Можна також власноруч виготовити "домашній" засіб для виведення плям. Для цього потрібно дві третини склянки харчової соди і пів склянки білого оцту. Усе це змішують у мисці і наносять пасту на пляму, втираючи її у вологу тканину. Потрібно п'ять хвилин зачекати і промити холодною водою, пляма зникне. Для більш стійких плям залиште пасту на одязі трохи довше ‒ до 20 хвилин.
Чимало водіїв стикалися з ситуацією, коли ключі від авто залишилися замкненими всередині. Фахівці закликали не розбивати вікно, натомість є декілька кращих способів. Про це пише АВТОПІЛОТ, передають Патріоти України. 1. Перевірте всі двері. Насамперед,...
Старі рушники справді поглинають вологу краще, ніж нові – і це не відчуття, а науковий факт. Вони позбавляються заводських покриттів, їхні волокна розпушуються, і з часом тканина "працює" так, як і має, передають Патріоти України. Проте важливо не допу...