Знадобиться лише кілька хвилин! Три ознаки, за якими можна зрозуміти, що людина бреше

Довіра допомагає нам вибудовувати стосунки з іншими людьми. Під час спілкування ми здебільшого розраховуємо на щирість співрозмовника, проте насправді виявляється, що це далеко не завжди так, передають Патріоти України.

У зв'язку з цим важливо навчитися розуміти, коли людина, яка знаходиться перед вами, вам бреше. Лінгвісти дійшли висновку, що для цього потрібно звернути увагу на те, як говорить співрозмовник.

Три підказки у своїй роботі "Гм, я можу сказати, що ти брешеш" озвучили лінгвісти Арчулі Дж., Маллард Д. та Віллар Г.

Відрепетируване мовлення без пауз і вигуків

У мовленні людини виникають паузи, які вона, підшукуючи відповідні слова, заповнює вигуками: "мм...гм...хм..." та іншими, які не мають нікого значення. За даними деяких досліджень, якщо таких заповнених пауз багато, це справжній потік свідомості. У такому разі людина формулює речення прямо зараз, тобто розмова жива, спонтанна і не награна.

Якщо ж людина бреше, то пауз і вигуків буде набагато менше, адже вона, скоріше за все, заздалегідь відрепетирувала те, що хоче вам сказати. Брехуни зазвичай вважають, що всілякі "хм" і "гм" скажуть про їхню невпевненість, тому вони їх штучно придушуватимуть, щоб переконати співрозмовника в тому, що вони говорять.

Не дуже різноманітна лексика

Зазвичай, коли людина бреше, вона не дуже вдається у подробиці і не дуже багатослівна. Як правило, брехуни намагаються говорити менше, щоб потім не заплутатися у своїй же вигаданій історії. Деталей у такій неправдивій розповіді буде не дуже багато, оскільки вони можуть не пройти просту перевірку.

Вчені впевнені, що якщо історія правдива, вона складатиметься з більшої кількості слів, різноманітних синонімів, і загалом буде яскравішою.

"Переконливі" формулювання

За статистикою, брехуни часто використовують слова "завжди", "абсолютно", "ніколи" та інші маркери абсолютної впевненості. Це робиться для того, щоб переконати співрозмовника в тому, що вони говорять правду.

У той самий час людина, яка не бреше, частіше використовуватиме формулювання, що виражають сумнів: "може бути", "можливо" та інші.

30 грамiв горіхів творять дива: Чим корисний для організму цей дивовижний продукт

неділя, 1 жовтень 2023, 17:44

Горіхи - надзвичайно корисний для організму продукт, особливо волоські, як найпоширеніші в наших краях. Щоправда, багато їсти їх не слiд через велику калорійність - 30 грам цілком достатньо, радить кардіолог Наталія Циганкова, передають Патріоти Україн...

Подряпини з тарілок можна прибрати лише одним засобом - він 100% є у вашому будинку

неділя, 1 жовтень 2023, 17:08

Незалежно від того, дбаєте ви про них чи ні, білі тарілки з часом неминуче втрачають свій гарний блиск, з’являються непривабливі чорні плями, а також подряпини. Але будьте впевнені: є ефективні способи розв'язати цю проблему та очистити посуд до блиску...