Довіра допомагає нам вибудовувати стосунки з іншими людьми. Під час спілкування ми здебільшого розраховуємо на щирість співрозмовника, проте насправді виявляється, що це далеко не завжди так, передають Патріоти України.
У зв'язку з цим важливо навчитися розуміти, коли людина, яка знаходиться перед вами, вам бреше. Лінгвісти дійшли висновку, що для цього потрібно звернути увагу на те, як говорить співрозмовник.
Три підказки у своїй роботі "Гм, я можу сказати, що ти брешеш" озвучили лінгвісти Арчулі Дж., Маллард Д. та Віллар Г.
Відрепетируване мовлення без пауз і вигуків
У мовленні людини виникають паузи, які вона, підшукуючи відповідні слова, заповнює вигуками: "мм...гм...хм..." та іншими, які не мають нікого значення. За даними деяких досліджень, якщо таких заповнених пауз багато, це справжній потік свідомості. У такому разі людина формулює речення прямо зараз, тобто розмова жива, спонтанна і не награна.
Якщо ж людина бреше, то пауз і вигуків буде набагато менше, адже вона, скоріше за все, заздалегідь відрепетирувала те, що хоче вам сказати. Брехуни зазвичай вважають, що всілякі "хм" і "гм" скажуть про їхню невпевненість, тому вони їх штучно придушуватимуть, щоб переконати співрозмовника в тому, що вони говорять.
Не дуже різноманітна лексика
Зазвичай, коли людина бреше, вона не дуже вдається у подробиці і не дуже багатослівна. Як правило, брехуни намагаються говорити менше, щоб потім не заплутатися у своїй же вигаданій історії. Деталей у такій неправдивій розповіді буде не дуже багато, оскільки вони можуть не пройти просту перевірку.
Вчені впевнені, що якщо історія правдива, вона складатиметься з більшої кількості слів, різноманітних синонімів, і загалом буде яскравішою.
"Переконливі" формулювання
За статистикою, брехуни часто використовують слова "завжди", "абсолютно", "ніколи" та інші маркери абсолютної впевненості. Це робиться для того, щоб переконати співрозмовника в тому, що вони говорять правду.
У той самий час людина, яка не бреше, частіше використовуватиме формулювання, що виражають сумнів: "може бути", "можливо" та інші.
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...
Жоден ранок не обходиться без запашного напою, який бадьорить і заряджає енергією на весь день, передають Патріоти України. Розповідаємо, чи можна підігріти каву в мікрохвильовці, як це вплине це на якість і смак напою. Так, напій можна підігрівати у м...