Зовсім не те, що підказує пряма логіка: Що означає український фразеологізм "ходити під вусом"

Поширення української мови, яке можна спостерігати в останні місяці, безперечно, хороша новина, проте потрібно докладати істотних сил на боротьбу з суржиком та калькою з російської мови.

Наприклад, не буде зайвим додати до словникового запасу такий український фразеологізм як "ходити під вусом". Що він означає, розповідає популярна онлайн-бібліотека "Горох".

Фраза "ходити під вусом" використовується не в прямому значенні, а в переносному, і застосовна до осіб чоловічої статі, які досягли зрілості, — тим, у кого вже ростуть вуса. Відповідно, означає "бути дорослим". Рідше означає "бути підлітком".

Ось приклад, як це може звучати в реченні: "Було це років сорок тому, а може, й цілих сорок п'ять. Я, як кажуть, ходив уже під вусом і служив у сільського куркуля Тимохи Ломаки".

Просто оберіть дерево! Цей тест у картинці вкаже на домінуючу рису вашої особистості

понеділок, 15 квітень 2024, 16:12

На думку психологів, зв'язок людини і природи настільки міцний, що часто за допомогою спостережень за навколишніми явищами можна визначити риси своєї особистості. Пропонуємо це зробити прямо зараз, обравши дерево, яке найбільше сподобається, передають ...

А ви це знали? Навіщо досвідчені кулінари обдають окропом картоплю перед смаженням

понеділок, 15 квітень 2024, 15:08

Ми звикли до того, що картоплю вимочують перед смаженням у холодній воді. На цей процес можна виділяти цілу годину, передають Патріоти України. При такому підході можна позбутися крохмалю, що робить картоплю легшою і апетитною. Деякі господині люблять ...