"Не підтримуємо війну": У Німеччині 20-тисячне місто змусило Rheinmetall не будувати завод

Німецький оборонний гігант Rheinmetall хоче побудувати завод з виробництва боєприпасів на землях Саксонії. Керівництво землі виступило за ініціативу, однак мешканці Гроссенгайна та місцеві депутати виступили різко проти. Про цеповідомляє The New York Times, передають Патріоти України.

Уряд Саксонії розглядає можливість побудови нового заводу з виробництва боєприпасів як крок до економічного зростання. В місті є аеродром, де базувався відомий німецький ас Першої світової "Червоний барон" Манфред фон Ріхтгофен. У часи Другої світової, а потім під час радянської окупації аеродром продовжував відігравати важливу роль. Тому підприємство могло б створити сотні нових робочих місць, а також допомогти відновити запаси Бундесверу.

Проте у самому Гроссенгайні 16 з 22 членів міської ради підписали листа канцлеру Олафу Шольці із закликом заблокувати проєкт. Також ультраправа партія "Альтернатива для Німеччини" провела мітинг, на якому вони виступали проти продажу зброї Україні.

"Ми не хочемо брати участь у війнах по всьому світу обхідним шляхом. Ми відкидаємо подальше економічно-військове використання міста, як це було роками", — йшлось у петиції, яку пропонувалось підписати мешканцям на червневому мітингу.

Бунт у маленькому Гроссенгайні, який було б легко відкинути, як політику малого містечка, насправді демонструє набагато більше занепокоєння серед деяких німців, особливо на колишньому комуністичному Сході. пишуть у виданні. Вони занепокоєні зобов’язанням Німеччини озброїти Україну. У східній частині Німеччині збергся як страх перед РФ, так і прихильність до неї. У ширшому розумінні багато німців досі відчувають глибоку огиду до війни через нацистське минуле.

"Нам більше не потрібна зброя. Ми більше не хочемо армії. Це більше не потрібно. Ми хочемо жити в мирі з Росією. Дуже важко пояснити людям, чому ми повинні захищати Україну", — привів слова протестувальників Себастьян Фішер, член законодавчих зборів землі Саксонії.

Одна з членів Лівої партії в Гроссенгайні Керстін Лаутербах виступає проти постачання зброї не тільки в Україні, а й в цілому. Також вона вважає Захід та США винними у тому, що конфлікт не можна було вирішити мирним шляхом.

"Я можу уявити, що Путін почувається стиснутим, бо НАТО підбирається все ближче й ближче", — каже Лаутербах. Проблема полягає в тому, що місцевим мало дали інформації щодо того, як буде виглядати фабрика в місті. Через це поширюються плітки та занепокоєння щодо екології. Проте з економічної точки зору завод Rheinmetall надав би 840 млн доларів інвестицій та створив би 600 робочих місць.

Через протести Rheinmetall відклав плани будувати завод в Гроссенгайні й зосередиться на розширені виробничих потужностей вже наявних підприємствах. Це рішення теж викликає палкі дискусії.

Нардеп-зрадник Дубінський заявив про побиття у СІЗО

субота, 2 грудень 2023, 15:02

Народний депутат Олександр Дубінський, підозрюваний у державній зраді, заявив про побиття у СІЗО. Про це повідомили його адвокати, йдеться у телеграмі-каналі Dubinsky.pro, передають Патріоти України. "Невідомі особи побили народного депутата, а також а...

Взірець російської "дипломатії": Лавров обізвав боягузами найвищих дипломатів США та ЄС

субота, 2 грудень 2023, 14:55

Міністр закордонних справ країни-агресорки Росії Сергій Лавров накинувся зі звинуваченнями на своїх колег із Сполучених Штатів та Євросоюзу, назвавши їх "боягузами". Про це російський міністр сказав, виступаючи на прес-конференції у Скоп'є. Про це пові...