Розрахунок компенсацій від "Газпрому" займе 2–3 місяці, - Коболєв про рішення Стокгольмського арбітражу

Рішення Стокгольмського арбітражу кардинально змінює формулу ціни на газ.

Після рішення Стокгольмського арбітражу ціна на газ може змінитися. Фото: 5 канал.

Голова Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Андрій Коболєв прогнозує, що розрахунок компенсацій, що належать українській стороні після окремого рішення трибуналу при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма щодо спору з російським "Газпромом", займе 2–3 місяці. Про це він сказав в інтерв'ю ТСН, передають Патріоти України.

"Нам вдалося переглянути ціну з 2014 року – це означає, що за всі обсяги газу, які "Нафтогаз" купував у російського "Газпрому", від цього періоду часу "Газпром" повинен буде нам компенсувати певну суму. Остаточні розрахунки компенсацій в обидві сторони займуть, за моїми оцінками, приблизно 2–3 місяці", – сказав він.

Він зазначив, що якщо "Газпром" відмовиться виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, то через суди можна буде заарештовувати майно російської компанії в різних країнах світу.

"У "Газпрому" є багато активів за кордоном, на які можна накласти арешт, з ним можна боротися в інших судах. Але, насправді, не це для "Газпрому" найтяжче. Для "Газпрому" найтяжче – визнати факт, що ту ціну, яку Володимир Путін називав європейською, якоюсь там "братською" чи спеціальною для України, арбітраж переглянув у меншу сторону. Це означає, що ціна, яку ми сплачували, не була "братською", не була низькою, не була спеціальною. Ось для цього вже ніякого суду не потрібно. Це вже факт доведений. Подобається це "Газпрому" чи не подобається", – заявив Коболєв.

Коболєв додав, що рішення у спорі про транзит газу, яке за графіком очікувалося до кінця червня, може бути винесеним пізніше.

31 травня стало відомо, що Стокгольмський арбітраж задовольнив ключові вимоги компанії в суперечці з "Газпромом": умову "бери або плати" скасовано; заборону на реекспорт скасовано; формулу ціни на газ переглянуто з 2014 року.

З архіву ПУ. "Це наша земля, їдь додому": У Грузії побили і закидали камінням росіянина

середа, 23 червень 2021, 2:00

На грузинському гірськолижному курорті Гудаурі близько 30 місцевих жителів побили російського пілота-парапланериста Федора Челишева. Били під соусом «це наша земля, їдь додому». За свідченням очевидців, росіянина били ногами, камінням, по голові і всьо...

Тримає у холодильнику: Мер українського міста зробив собі візитки із в'яленого м'яса (фото)

середа, 23 червень 2021, 0:32

Міський голова Копичинець на Тернопільщині Богдан Келічавий похвалився своїми їстівними візитками, які містять контактні дані на невеликих шматочках в’яленої свинини, інформують Патріоти України. Як він повідомив, такі візитки вирішив зробити, щоб прив...