Судно-"близнюк" удавало, нібито Irina VU на місці: У Хорватії завершили розслідування щодо загадкового зникнення яхти російського олігарха

У Хорватії співробітники поліцейських управлінь Шибеник-Кнін і Спліт-Далмація у співпраці з Управлінням кримінальної поліції завершили кримінальне розслідування у справі про зникнення яхти Irina VU російського підсанкційного олігарха Алішера Усманова. Про це заявив речник управління поліції Шибеник-Кнін Шиме Павич у коментарі хорватському каналу HRT, передають Патріоти України.

За його словами, слідство встановило наявність обґрунтованої підозри щодо чотирьох громадян Хорватії в порушенні ними закону про міжнародні обмеження. Прокуратура Шибеника відкрила щодо них кримінальні провадження.

"У ході кримінального розслідування було встановлено, що 58-річний чоловік, який є першим підозрюваним як капітан, влаштував трьох інших людей у віці від 34 до 50 років разом з двома іншими як пасажирів на судно Irina VU. Вони вийшли в міжнародні води в жовтні 2022 року. Капітан був повідомлений про міжнародний захід із обмеження активів", – зазначив Павич.

Під час допиту затримані заявили, що не знали про затримання яхти, а також стверджували, що на судні не було жодної пломби, яку ставлять, коли його опечатують.

Нагадаємо, в січні стало відомо, що 35-метрова яхта Irina VU вартістю близько п’яти мільйонів євро відпливла з порту Бетіна ще 6 жовтня 2022 року, а через три дні – прибула до турецького порту Дідім, де стала на якір. Це останнє відоме місцеперебування яхти.

Натомість до Бетіни заплила майже ідентична яхта, яка, за словами джерел ЗМІ, мала вдавати перед громадськістю та офіційними структурами, що Irina VU все ще перебуває в хорватському порту.

Яхту Irina VU пов’язують із родиною російського металургійного магната Алішера Усманова. Ймовірно, вона формально зареєстрована на його дружину. У зв’язку зі зникненням судна в Хорватії відсторонили кількох посадовців – керівника департаменту безпеки навігації міністерства та ще двох місцевих посадовців, які, як стверджують, діяли ненавмисне.

"Буде важко": The Economist назвав мінімальні умови, на які Україна може погодитися в рамках угоди з Росією

неділя, 23 лютий 2025, 7:50

Україна навряд чи коли-небудь погодиться визнати окуповані території частиною Росії, однак може погодитися, що її членство в НАТО є віддаленою перспективою. The Economist назвав мінімум, на який Київ може піти в рамках потенційної мирної угоди з Росією...

Путін дав завдання: В ISW розповіли про подальші плани наступу росіян -а Донеччині

неділя, 23 лютий 2025, 7:30

Російські війська захопили позиції та відтісніли ЗСУ на захід від міста Курахове. Також армія РФ планує вийти на адмінкордон Донецької та Дніпропетровської областей від захопленого міста Велика Новосілка, передають Патріоти Україниз посиланням на звіт...