Загроза осіннього удару Путіна: "Байден міг запропонувати Зеленському набагато більше... Ситуація наразі наскільки невідкладна, що варто закликати до більшої участі", - експосол США у РФ

Президенту України Володимиру Зеленському знадобилося два роки для реалізації однієї зі своїх найбільш пріоритетних цілей – зустрітися з президентом США у Білому домі. Зеленський дав чітко зрозуміти усім, що саме він хотів отримати від зустрічі у Білому домі: більше зброї, ракет, броні та іншого американського обладнання для протидії Росії та її найманцям, зазначають Патріоти України.

Щось йому вдалося здобути:

  • збільшення військової допомоги на 60 мільйонів доларів
  • із урахування цього збільшення, загальна сума американської допомоги цього року сягнула більше 400 мільйонів доларів.

Чи цього достатньо?

«Цей пакет ефективний для стратегічної оборони, втім, на мою думку ситуація наразі наскільки невідкладна, що варто закликати США до більшої участі», – сказав Радіо Свобода Александер Вершбоу, експосол США в Росії.

Більшим питанням є те, чи вдалося Зеленському перезавантажити відносини між Києвом та Вашингтоном загалом. Хоч Вашингтон і далі лишається найбільшим постачальником військової допомоги, відносини між країнами були досить неспокійними.

Ця військова допомога відігравала важливу роль у російсько-українській війні, на якій за 8 років загинуло більше 13 тисяч людей.

«Ми хочемо підтримки не лише на словах», сказав Зеленський за день до першовересневої зустрічі у Білому домі.

Байден добре розуміє українсько-російські відносини.

До 2016 року Байден займав посаду віцепрезидента Обами і відповідав у Білому домі за відносини з Україною. У своїх заявах тоді він підтримував Україну, коли війна загострювалася, і критикував невдачі п’ятого президента України Петра Порошенка у боротьбі з корупцією.

Байден натякнув на це минуле на початку зустрічі з Зеленським у Овальному кабінеті Білого дому:

«США залишаються цілком і повністю відданими підтримці суверенітету України, її територіальній цілісності у протистоянні російській агресії, її євроатлантичним прагненням», сказав Байден.

Скільки українців вірять, що Україну візьмуть у НАТО - результати опитування

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:20

Понад 20% українців вважають, що Україну ніколи не будуть готові прийняти у НАТО, це на десять процентних пунктів більше, ніж у 2022 році. Як повідомляє "Європейська правда", такі результати опитування опублікувала компанія Gallu, передають Патріоти Ук...

Демонструють пріоритети: Окупанти на Покровському напрямку масово використовують піхоту замість бронетехніки, – військовий

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:08

Командування російської армії кидає в бої на Покровському напрямку піхотні підрозділи. Вони наразі здійснюють атаки без залучення бронетехніки завдяки активному застосуванню ЗСУ дронів.Про це повідомив військовослужбовець 68-ї окремої єгерської бригади...