Залучаючи підсанкційні західні компоненти: Росія налагоджує виробництво аналога реактивного Shahed-238 з дальністю 2500 км, - розвідка

З початку 2025 року у конструкції Shahed-136 зафіксували низку суттєвих змін, що свідчить про їхню модернізацію. Про це повідомляє Головне управління розвідки МО України у вівторок, 18 лютого, передають Патріоти України.

Зокрема, розвідники виявили, що у БПЛА новий вид бойової частини вагою 90 кг; польотний контролер, блок розподілення потужності та акумуляторну батарею перенесли з носової частини у хвостову; в конструкцію шахеда встановлено додатковий баласт.

Крім того, на 8-канальній CRP-антені супутникової навігації знайшли наліпку із маркуванням китайською та англійською мовами Agricultural equipment parts, що, на думку фахівців ГУР, може свідчити про спроби Росії приховати реальне походження компонентів.

У ГУР наголосили, що Росія дедалі частіше використовує китайські технології замість західних компонентів. Наприклад, у згаданій 8-канальній антені останніх версій Shahed-136 росіяни замінили американську XILINX Kintex-7 на мікросхему Beijing Microelectronics Technology (КНР).

Крім того, на російських виробничих потужностях запущено нові серії БПЛА:

Серія Ы та Ъ — виготовляються на заводі в Єлабузі.

Серія КЦ — виробляється на заводі Купол в Іжевську, доповнюючи попередні моделі К та КБ.

Також фіксується використання нових 12-канальних CRP-антен Комета замість 8-канальних Комета М8.

За даними розвідки, російські оператори дронів використовують Telegram-боти, вебкамери, 3G/LTE-модеми та мінікомп'ютери Raspberry Pi для зйомки й передачі відео уражених цілей.

Окрім того, Росія почала оснащувати БПЛА Гербера бойовими частинами ОФБЧ-2,5 та інженерними боєприпасами КЗ-6.

РФ також налагоджує виробництво "Герань-3" — аналога Shahed-238, оснащеного турбореактивним двигуном Tolou-10/13, що забезпечує швидкість 550−600 км/год та дальність 2500 км.

За даними порталу War&Sanctions, у російському озброєнні ідентифікували 4400 іноземних компонентів, а також 140 типів БПЛА та 88 підприємств, залучених до їхнього виробництва.

Головне управління розвідки МО України наголосило, що для створення «компонентного голоду» в Росії можна використовувати санкції, експортний контроль, KYC, CHPL. Контроль за постачанням критичних технологій можуть здійснювати як державні органи (OFAC, TAXUD), так і виробники компонентів та журналісти по всьому світу.

"Треба бути готовими": РФ може готувати потужні удари, - експерт

четвер, 3 квітень 2025, 7:56

Ймовірно, агресорка Російська Федерація готує інфраструктуру до потужних ударів. Таку думку висловив авіаційний експерт Костянтин Криволап в ефірі “КИЇВ24”, передають Патріоти України. “Якщо не буде ударів саме по енергетиці, то це в межах домовленості...

Готові й далі помирати? Соціологи дізналися думку жителів Росії про 30-денне перемир'я у війні проти України

четвер, 3 квітень 2025, 7:30

Підтримка війни проти України серед жителів Росії залишається на максимумі. Думки про пропозицію адміністрації президента США Дональда Трампа укласти 30-денне перемир'я розділилися, передають Патріоти України з посиланням на з посиланням на дані незале...