Радіокеровані іграшки: корисні аспекти для дітей 3-5 років

Радіокеровані іграшки з кожним роком стають все більш популярними, але як і раніше не вщухають суперечки з приводу їх корисності. Деякі батьки не бачать у подібних моделях можливостей для розвитку фантазії, творчої спрямованості, образного мислення. Дійсно, такі варіанти неефективні у вказаних напрямках, але неможливо знайти універсальну іграшку. У цій статті ми проаналізуємо, який реальний результат може принести така розвага для розвитку дошкільнят.

Діти різного віку проявляють непідробний інтерес до таких варіантів. Особливість полягає в тому, що після натискання на кнопку певний предмет починає рухатись, їде у різних напрямках, може злетіти, виконувати різні трюки (наприклад, перевертатися) або змінювати конфігурацію. Наприклад, машинка за бажанням свого власника перетворюється на тварину, а робот впевнено крокує вперед. Головна перевага таких іграшок полягає в ефекті несподіванки, який викликає справжню бурю емоцій – від здивування до захоплення.

Практичні результати

Раніше вважалося, що ці варіанти більшою мірою призначені для хлопчиків молодшого та середнього шкільного віку, але сьогодні пропонуються різноманітні моделі й для дівчаток. Але особливо багато новинок для малюків. На сайті інтернет-магазину Панама https://panama.ua/categorys/76278/ ви можете купити радіокеровані іграшки для дітей різного віку. Варіанти для наймолодших мають пульт з однією кнопкою та прості в управлінні, але малюки 1-2 років можуть самостійно не впоратися з керуванням, і у грі часто беруть участь батьки.

Зупинимося детальніше на тому, яку саме користь може принести радіокерований варіант дитині 3-5 років. Відзначимо, що це перший перехідний вік, в якому виникають чітко виражені розбіжності між можливостями та бажаннями, виробляються певні навички та вміння. Виділимо деякі конфліктні моменти та спробуємо сформулювати можливості їх подолання, або хоча б деякого згладжування за допомогою такої іграшки:

  • Я сам. Це ключова фраза, яка свідчить про те, що у малюка поступово слабшає зв'язок з матір'ю, але посилюється вплив батька, починає формуватися інтерес до спілкування з однолітками. Дитина прагне багато чого робити сам, але з іншого боку його інтелектуальний та особливо фізіологічний розвиток не дозволяє повністю проявити самостійність. Радіокерована модель допомагає йому відчути власну значущість, адже він керує нею сам, надає певну впевненість у своїх силах, перешкоджає формуванню певних комплексів.
  • Наочно-дієве мислення. У цьому віці важливо сформувати зв'язок між певними діями і тим, як на них реагує відповідний предмет. Простий приклад – натискаємо кнопки й машинка починає повертати вправо або вліво, набирати швидкість або гальмувати. Так дитина вчиться на основі практичних дій робити певні висновки, а також формується швидкість реакції.
  • Баланс між активністю та пасивністю. У цьому віці діти ще не вміють керувати своєю поведінкою. Вони легко переходять від бурхливої активності до замкнутості, а також їм потрібна певна свобода дій, скорочення переліку обмежень. Така іграшка дає можливість самостійно приймати рішення, керувати апаратом без вказівок дорослих. На перше місце виходять позитивні емоції та реакції, пов'язані з певними почуттями, а ось рухова активність може знижуватися або підвищуватися в залежності від особливостей і місця розваги (у кімнаті або на вулиці).

Радіокеровані моделі цілком здатні скласти конкуренцію гаджетам. Вони забезпечують цілий ряд позитивних для розвитку малюка моментів – різноманітність емоцій, швидкість реакції, правильна координація рухів, здатність самостійно приймати рішення та оцінювати ситуацію.

Виплати сім'ям цивільних, які загинули при захисті України, збільшать: Про яку суму йдеться

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:50

Кабінет міністрів пропонує встановити на рівні закону виплату 15 млн гривень родинам цивільним, які загинули при захисті України від агресії Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України. Як зазначив Шмигаль, уряд подає...

"Допомагають ЗСУ!": Військовий подякував росіянам, що купують популярну відеоігру

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:03

Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...