Розпізнати тих, хто зразу націлений вас "роздягти": Як українцям не потрапити у пастку зі швидкими кредитами

​​В Україні у 2021 році порівняно з минулим роком сума позикових коштів збільшилася на чверть мільярда та становила 50 млрд гривень, взятих у мікрокредити.

Якщо два роки тому щомісячно в середньому видавали понад 950 тис. кредитів, то цього року — 1,2 млн. гривень, навіть незважаючи на те, що мікрокредити — це найдорожчий вид позики, повідомляють Патріоти України з посиланням на ТСН.

Популярність позик економісти пояснюють доступністю — офіси знаходяться біля зупинок, ринків, у житлових кварталах. Більше того, на відміну від банків, такі організації вимагають від позичальника мінімум документів — номер телефону та паспортні дані.

«На жаль, низький рівень фінансової грамотності відразу трансформується у великий попит на надання мікрокредитів. Звичайно, ще й їхня велика доступність. Понад 80% заявок на отримання коштів задовольняються. Справді, там зручний софт, зручний сервіс з отримання позик», — каже економіст Григорій Кукуруза.

Зазначається, що сума одного кредиту становить у середньому 4,5 тис. гривень, ці гроші переважно витрачають на повсякденні потрібні, а не роблять за рахунок позики великі покупки.

Якщо такий кредит прострочити, то позичальник потрапляє в кабалу — через дуже високі процентні ставки сума штрафів набігає миттєво і часто перевищує сам розмір кредиту у кілька разів.

Основною проблемою Григорій Кукуруза називає неуважність позичальників — мало хто надає значення процентним ставкам і уважно читає договір. Як показує статистика, 85% мікрокредитних договорів оформлюються дистанційно через Інтернет.

Якщо вам терміново знадобилися гроші, краще обрати варіант живого спілкування із консультантами. Перед тим, як звертатись за швидким кредитом, слід добре подумати над тим, у кого саме його брати.

Вибирати слід серед тих компаній, які користуються найбільшою популярністю. Щоб не зіткнутися з необхідністю виплачувати величезні проценти, не варто чекати на останній день погашення кредиту і тим більше не прострочувати його.

У борг має сенс брати такі суми, які ви можете закрити найближчим часом. Також слід уважно прочитати умови повернення грошей, які штрафні санкції передбачені у разі прострочення заборгованості.

На Чернігівщині чоловік отримав чотири повістки, але відмовився від мобілізації: Як його покарали

субота, 22 лютий 2025, 9:32

На Чернігівщині до трьох років позбавлення волі засудили чоловіка, що ухилився від мобілізації. Він отримав чотири повістки та пройшов ВЛК, що визнала його "обмежено придатним", передають Патріоти України. Однак чоловік написав кілька заяв про відмову ...

Зовсім не стрес! Названо основні фактори, які спричиняють близько 80% випадків інсульту

субота, 22 лютий 2025, 9:20

Інсульт – надзвичайно поширений стан. Щороку з інсультами в Україні госпіталізують понад 145 тисяч осіб. Передумови, що значно підвищують ризик виникнення цього стану, медики називають факторами ризику, передають Патріоти України. "Ефективна профілакти...