Розпізнати тих, хто зразу націлений вас "роздягти": Як українцям не потрапити у пастку зі швидкими кредитами

​​В Україні у 2021 році порівняно з минулим роком сума позикових коштів збільшилася на чверть мільярда та становила 50 млрд гривень, взятих у мікрокредити.

Якщо два роки тому щомісячно в середньому видавали понад 950 тис. кредитів, то цього року — 1,2 млн. гривень, навіть незважаючи на те, що мікрокредити — це найдорожчий вид позики, повідомляють Патріоти України з посиланням на ТСН.

Популярність позик економісти пояснюють доступністю — офіси знаходяться біля зупинок, ринків, у житлових кварталах. Більше того, на відміну від банків, такі організації вимагають від позичальника мінімум документів — номер телефону та паспортні дані.

«На жаль, низький рівень фінансової грамотності відразу трансформується у великий попит на надання мікрокредитів. Звичайно, ще й їхня велика доступність. Понад 80% заявок на отримання коштів задовольняються. Справді, там зручний софт, зручний сервіс з отримання позик», — каже економіст Григорій Кукуруза.

Зазначається, що сума одного кредиту становить у середньому 4,5 тис. гривень, ці гроші переважно витрачають на повсякденні потрібні, а не роблять за рахунок позики великі покупки.

Якщо такий кредит прострочити, то позичальник потрапляє в кабалу — через дуже високі процентні ставки сума штрафів набігає миттєво і часто перевищує сам розмір кредиту у кілька разів.

Основною проблемою Григорій Кукуруза називає неуважність позичальників — мало хто надає значення процентним ставкам і уважно читає договір. Як показує статистика, 85% мікрокредитних договорів оформлюються дистанційно через Інтернет.

Якщо вам терміново знадобилися гроші, краще обрати варіант живого спілкування із консультантами. Перед тим, як звертатись за швидким кредитом, слід добре подумати над тим, у кого саме його брати.

Вибирати слід серед тих компаній, які користуються найбільшою популярністю. Щоб не зіткнутися з необхідністю виплачувати величезні проценти, не варто чекати на останній день погашення кредиту і тим більше не прострочувати його.

У борг має сенс брати такі суми, які ви можете закрити найближчим часом. Також слід уважно прочитати умови повернення грошей, які штрафні санкції передбачені у разі прострочення заборгованості.

Віддав життя за Україну: На Херсонщині загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі

четвер, 21 листопад 2024, 22:55

На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...

В Україні деяким пенсіонерам щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: Ось хто отримає виплати

четвер, 21 листопад 2024, 22:40

В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...