Троїцька батьківська субота-2024: Що категорично не можна робити у поминальний день

Православна традиція передбачає кілька разів у рік особливо поминати пам'ять померлих родичів. Такі дні називаються батьківськими суботами, і вони прив’язані до великих церковних свят. Один із таких днів відзначається напередодні свята Трійці, передають Патріоти України.

Далі детальніше про Троїцьку батьківську суботу, котра цьогоріч випадає на 22 червня, а також про традиції та заборони цього дня.

Що таке батьківська субота

Дні особливого поминання родичів православні відзначають напередодні великих церковних свят та під час постів. У такі дні годиться відвідувати могили померлих, наводити на них лад.

Також у ці дні у церквах проводяться панихиди і можна замовити молитву за померлого родича. Вірянам рекомендується також особисто просити бога про порятунок душ, хто уже відійшов у інший світ.

Коли відзначається Троїцька батьківська субота у 2024 році

Троїцька поминальна субота безпосередньо передує Дню Святої Трійці, яка завжди випадає на неділю. Ця дата вважається вселенською – її відзначають усі християнські церкви. Християни східного обряду, тобто православні, відзначатимуть її 22 червня, адже Трійця за новоюоіпнським календарем цьогоріч випадає на 23 червня.

Що потрібно робити у Троїцьку поминальну суботу

Цього дня варто дотримуватись усіх традицій. Добре буде відвідати могили померлих родичів, навести там лад, покласти свіжі квіти.

Якщо хтось у родині помер нещодавно, правильно буде відвідати церкву. Особиста молитва у храмі за померлих близьких також вітається.

Можна влаштувати поминальну трапезу. Її організовують вдома і збирають на неї найближчих людей померлого. Згадувати цю людину потрібно тільки добрими словами. І обов’язково відпускати всі образи, які могли залишатись непрощеними за життя небіжчика.

Заборони Троїцької батьківської суботи

Цей день не вважається святковим – це більшою мірою жалобна дата, проте обмеження, які накладаються на діяльність вірян, схожі зі святковими. У поминальну суботу не можна:

  • займатись важкою фізичною працею – будівництвом, роботою на городі, тощо;
  • не варто також приділяти час рукоділлю;
  • краще утриматись від вживання алкоголю та тютюну;
  • забороняється згадувати погане про померлих;
  • годиться утриматись від сварок, пліток та лихослів’я.

Дякувати ухилянтам: ДПСУ заборонила походи на гору Піп Іван, до озера Бребенескул і ще 20 маршрутів (мапа)

субота, 13 липень 2024, 0:12

У низці районів Івано-Франківської області заборонено рух транспорту під час комендантської години, за винятком тих, хто виїжджає за кордон, і водіїв вантажівок. Заборонено скупчення більш як двох транспортних засобів і зупинка довше 20 хвилин на узбіч...

Обмежень буде менше: "Укренерго" повідомило, як відключатиме споживачів протягом 13 липня

п’ятниця, 12 липень 2024, 23:35

13 липня заходи обмеження споживання електроенергії діятимуть протягом всієї доби по всій території України, передають Патріоти України. "З 06:00 до 19:00 обленерго застосовуватимуть дві черги відключень одночасно. У решту годин буде задіяно три черги"...